| Iiulia a întrebat:

Cate dintre cartile Philipei Gregory despre Dinastia Tudorilor sunt traduse in romana si care?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din seria de 6 cărţi cu referire la Dinastia Tudorilor, au fost traduse în lb. română 2, la editura Polirom.
http://www.pravaliacucarti.ro/......;/pagina:1
'Moştenirea Boleyn'(The Boleyn Inheritance) şi 'Surorile Boleyn'(aici traducerea titulului nu este mot-à-mot -The Other Boleyn Girl).

1 răspuns:
| Amaya a răspuns:

Eu am citit pana acum "Surorile Boleyn"... Si intentionez sa citesc si "Mostenirea Boleyn".