| edialexandru97 a întrebat:

Cate state sunt in Continentele America si Antarctica...Dau funda... Urgent

2 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

America nu e un continent. Nu exista America. Exista continentele America De Sud (Brazilia, Argentina, Uruguay, Paraguay, Peru, Bolivia, Ecuador, Columbia, Venezuela, Guyana, Guyana Franceza, Suriname, Panama si neoficial Tierra del Fuego) si America de Nord (Statele Unite ale Americii, Canada si Mexic). Cat despre Antarctica, aceasta este o regiune polara formata din continentul Antarctida si portiunile sudice ale oceanelor limitrofe. Antarctida nu are rezidesti permanenti, datorita frigului constant. Faulksland si Alexanderland ar fi neoficial tari, dar sunt doar teritorii nelocuite. Pe viitor ar fi frumos sa te documentezi tu, nu-i foarte greu si iti va da un sentiment de implinire mai mare.

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Nu vrei să îţi facem noi temele?hee hee
Nu ştiu caută pe net.
Succes!
PS: Altădată nu mai încerca să rezolvi temele pe TPU.