| middle654 a întrebat:

Care sunt continentele?

8 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Europa(cel mai vechi), Asia(cel mai mare), Africa(primul), America de Nord, Sud şi Centrală, Australia şi Oceania, Antartica(e rece şi nu locuieşte nimeni în afară de cercetători şi oameni de ştiinţă).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Afica,Asia,America de Nord, Aamerica de Sud, Europa, Australia, Antarctica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rusia, China, India, Indonezia, SUA, Japonia şi Brazilia. Restul sunt nişte insule mai mult sau mai puţin populate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Europa, Asia, America de Nord, America de Sud, Africa, Antarctica, Australia.

| MiruD a răspuns:

Buna.
Continentele lumii sunt :
Africa
America (cu subdiviziunile America de Nord și America de Sud)
Antarctida
Asia
Australia
Europa
happy

| marian5946 a răspuns:

America,Africa,Asia,Australia,Antartica,Europa,Oceania.

| MiculAjutorConștincios a răspuns:

Africa, Asia, America de N, America de S, Europa, Australia și Antarctica.

| Nicoleta42 a răspuns:

Europa,Asia,Africa,America,Australia funda?