| anonim_4396 a întrebat:

Ce bibliografii ale lui Michelangelo imi recomandati? Stiu ca exista un roman bibliografic al lui, insa nu stiu titlul sau autorul.

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ce-i ala "roman bibliografic"?

mira
| mira a răspuns:

Michelangelo a scris si poezie, asa ca poate avea o bibliografie. Poeziile au fost traduse si in limba romana si au aparut in colectia"Biblioteca pentru toti".

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Michelangelo nu poate avea bibliografii fiindca el nu este scriitor. Poate cauti biografii.
Un roman biografic (adica despre viata lui Michelangelo) este Agonie si extaz de Irving Stone.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://209. 85. 135. 132/search? q=cache:t4biuJSJHQcJ:ro.wikipedia.org/wiki/Michelangelo_Buonarroti+bibliografie+michelangelo&cd=1&hl=ro&ct=clnk&gl=ro&lr=lang_ro