| DdDdde a întrebat:

Am si eu o intrebare la ce liceu as putea sa ma duc, daca imi place mai mult romana si vreau sa devin scriitoare sau pictorita?

Răspuns Câştigător
| Sylvy13 a răspuns:

Cam toate liceele au si profil filologie ai putea merge la sava(daca vrei ceva cu adevarat bun) si pentru arte tonitza dar acolo se intra pe baza unei probe de desen

7 răspunsuri:
| Kitty a răspuns:

In primul rand, de unde esti? La liceu de arte plastice, nu stiu. sau la orice liceu bun, profil filologie.

| Ganduri albe a răspuns:

Trebuie sa faci filologia daca vrei sa fi scriitoare si pictorita trebuie sa urmezi liceul de arte...in schimb poti sa iti folosesti talentul tau la pictura ca sa iti ilustrezi cartile big grin. Funda pls

| claudia_7744 a răspuns:

Liceul nu prea e important. facultatea e mai importanta.atunci iti alegi mai exact profilultongue! si la filologie si la mate info se face multa romana asa ca poti merge la amandoua numai ca la mate info de obicei se gas mai multi talentati la desen care vor sa se faca dizainari.chatterbox

| allyson a răspuns:

La un liceu cu profil filologic daca vrei scriitoare sau un liceu de arta, in caz ca iti doresti mai mult sa devii pictoritawinking

| RecycleBin a răspuns:

Liceu de artewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deea, sa stii ca poti sa pictezi in orice limba, pictura e limbaj universal, deci Arte sau Filologie! Off!

| Bleahhhhhh a răspuns:

Acum depinde de ce anume vrei dintre aceste 2 optiuni... Daca vrei sa te faci scriitoare te poti duce la orice liceu la profilul filologie. Daca vrei sa te faci pictorita trebuie sa te duci la arte.