| Downfall a întrebat:

Ce carte a avut cel mai mare impact asupra voastră?

17 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Scrisori catre Luciliu de Seneca; aceasta carte a reusit sa transforme adolescentul timid si inspaimantat de lume intr-un om puternic si increzator in valoarea sa.Din clipa cand am intors ultima fila am spus:"Multumesc, Maestre; ai reusit sa ma impaci cu lumea!"

| Diabolique a răspuns:

Cea mai bună carte pe care am citit-o până acum e mereu alta pentru că există nenumărate cărţi bune pe lumea asta, fiecare în genul ei, nu te poţi opri doar la una. Acum, de exemplu, „Împăratul muştelor" de William Golding este dragă sufletului meu.
Numai bine!

| EmaS a răspuns:

Cartea care cuprinde in ea comorile vietii vesnice.Biblia.Ea mi-a transformat viata si destinul pentru eternitate.

| unknownn a răspuns:

As de inima neagra, are un impact foarte mare asupra mea cand o tin in mana, mai ales cand mai are 3 frati pe langa el.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jokeru.
M-a facut sa iau juma de pachet la macao ca a fost pus peste alte umflaturi de ala de dinaintea mea, si eu mai aveam un ''Juve''

| JulyStorm a răspuns:

Din fiecare carte inveti ceva.
Prima de care imi amintesc sa ma fi marcat, e: "Pe aripile vantului" de Margareth Mitchell. Urmatoarea a fost: "Pe culmile disperarii" de Emil Cioran. Si au mai fost cateva...

| Nymeria a răspuns:

Epopeea dragostei-michel zevaco, este cea mai frumoasa carte

| ana233 a răspuns:

Singur pe lume de Hector Malot

| DoodyAlexx a răspuns:

"Cea din urma zi a unui condamnat" de Victor Hugo

| Arikumo a răspuns:

A Game of Thrones, de George R.R. Martin : o carte absolut incredibila, epica

| Vali2012 a răspuns:

"Formula fericirii" de Stefan Klein

| vladutz1415 a răspuns:

C.D Nenitescu, Chimiel Organica Vol 2;
inca mai am cucui big grin

| LoneWolf a răspuns:

Contele de Monte Cristo. Rabdare, meticulozitate, dezamagire in iubire, sentimente puternice cand Dantes e in Chateau d'If si nu stie ce se petrece in lume, rupt de iubirea lui si de tata, si in final: dulcea razbunare...

| mikutzatha a răspuns:

Calatoriile lui Gulliver de Jonathan Swift, pe aripile vantului, unde fugim de acasa de marin sorescu etc.

| MyrabelaMyrab3la a răspuns:

Pana acum ce-a mai frumoasa carte mi s-a parut,, Tainele trecutului de Amanda Quick,,