| Avantasia a întrebat:

Ce carti politiste, horror, sangeroase dar fara vampiri si varcolaci pot citi? Cat mai multe pls...

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

E mai simplu sa-ti sugerez doi autori: pentru romane politiste: Agatha Christie, pentru horror, regele genului: Stephen King.
Ce-ti recomand de la ei:
Stephen King:Carrie, Salem's Lot, The Shining, Pet Semetary (Cimitirul Animalelor), The Dark Half (Jumatatea Intunecata), Secret Window (Fereastra secreta- proza scurta), Bag of Bones (O punga de oase), Black House (Casa Intunericului), Cell (Mobilul), Duma Key, 6 Stories (sase povestiri), Insomnia, 11/26/63, Mile 81 (Mila 81)-carte in format electronic o gasesti exclusiv pe net.

Agatha : Seriile politiste cu Miss Marple si Hercule Poirot ( Crima in Orient Express, O crima anuntata, Cei patru mari, 10 negri mititei, tRAGEDIE IN 3 ACTE, Moarte in nori, Martorul mut etc -seria contine cateva zeci de romane). Bafta la citit!happy

2 răspunsuri:
| florentina_9904 a răspuns:

Buna!
amurg toate partile
nu am uitat ce mi-ai facut vara trecuta
casa de ceara
chuckie
pact cu demonul
misterul gemenilor\
shutter
drag me to hell
ultima casa pe stanga
val helsing
autopsy
Silent Hill
anaconda 1, 2, 3,

funda? scuze dar nu stiu mai multe