| YuKi_1060 a întrebat:

Ce credeti ca as putea sa pictez?
ceva mai interesant...:-P
au fundita happy

Răspuns Câştigător
| ZoZoHeart a răspuns:

Hmm. Interesant zici... Pai, cele mai interesante desene sunt cele abstracte, dar sunt si foarte greu de facut (foarte greu, nu glumesc). Ai putea incerca ceva mai simplu, cum ar fi un gen de iluzie optica, usor de facut. De exemplu, din acelea care daca o intorci zici ca e cu totul altceva. Sau deseneaza un peisaj la mare, intr-o atmosfera romantica, si, intre apa si cer (acolo unde le unesti) deseneaza o fata si u baiat sarutandu`se (doar capul, si sa fie negri, sa nu se vada fata, ci doar o... un fel de umbra). POate ca nu arata asa de bine cand te gandesti dar crede`ma va iesi frumos. :X

11 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Poti sa incerci sa pictezi o corabie.Este chiar foarte interesant si este ceva destul de original, dar si destul de complicat.
Uite aici cateva picturi foarte frumoase:
http://vapoare.blogspot.com/2007/12/poze-i-picturi-cu-veliere.html
Distractie placuta!

| bigsy a răspuns:

Eu as alege ceva in pastel. si eu pictezlove struck[sau in ulei]love struck

| Serafir a răspuns:

Intr-o padure gaseste un loc un copac o floare mai rar observata picteazo cum o vezi tu nu cum este fa-o sa para mai interesanta dupa sentimentele care iti vin ce iti vine in minte combina cu ce gasesti sa pictezi, nu stiu sa-ti explic prea bine dar sper sa reusesti ceva ff frumos sa faci happy contacteaza-ma dupa ce ai terminat sunt curios

| Alexutza6755 a răspuns:

Uite aici cateva sugestii:
-Autoportret
-Planete
-Masini
-Coperti de carti
-Portretul vedetei tale favorite
-Haine din stilul de imbracaminte favorit
-Logo-uri
Si daca iti place asa mult sa desenezi, iti recomand sa-ti faci cont pe "desenatori.ro".Mi-am facut si eu azi. Poti sa desenezi online pe site-ul asta!
Succes la inscriere si bafta la pictat!

| Twinky a răspuns:

Eu cred ca un "pictor" ar trebui sa aiba propria inspiratie, nu sa intrebe pe altii ce sa picteze.Parerea mea.:d

| inna1995 a răspuns:

Buna! Ai putea sa faci portretele unor prieteni de ai tai love struck
sau sa mergi afara intr-un loc mai deosebit si sa pictezi ceea ce e in jurul tau love struck... Sper ca te-am ajutat catusi de putin :*. Succes cu picturile :p big hug

| Eusieu_4002 a răspuns:

Un ochi, cu gene, cu tot!

| lorena_3278 a răspuns:

Buna! Te-ai gandit la ceva dramatic cum ar fi un copac uscat cu un mormant langa si o luna.Sau un parc in timpul unei furtuni sau pur si simplu un tablou cu niste animale din safari big grin (am si eu cava de genul asta)...Succes oricumbatting eyelashes

| Seely a răspuns:

Gnadeste la un loc frumos sau mirific...de ex:o zana intr-o gradina peste care s-a lasat roua noaptea sau portretul unei femei tot asa mai magnific, daca nu gandeste-te la un loc ce te face fericita...Succes:*

| Mildly a răspuns:

O fata care se uita pe geam trista la un tip care se sarute cu o alta tipa. FUNDA?big grin