| Aishaa a întrebat:

Ce culori folosesc la icoana pe sticla?

Răspuns Câştigător
| Anna1999 a răspuns:

Sunt in al 2-lea an de pictura,in principiu icoane pe sticla,foloseste tempera, cu foarte putina apa, si nu foarte multa culoare ca se va crapa in timp. Degreseaza sticla cu dischete si spirt.si nu mai pune mana pe ea... Daca mai ai nevoie de ceva.da-mi mesaj privat!happy

2 răspunsuri:
| anonymousxD a răspuns:

Te referi la felul culorilor? am pictat si eu pe sticla o icoana si am folosit tempera,iar pentru pictura pe lemn tot tempera. Dar daca folosesti tempera nu folosesti apa, doar ca sa speli putin pensula, iar apoi trebuie stearsa bine-bine si apoi pictezi cu ea. Sper ca te-am ajutat! happy