| Dana a întrebat:

Ce culori trebuie sa amestec ca sa obtin culoarea lila?

Răspuns Câştigător
| ANAANAklhnkln a răspuns:

Albastru cu rosu. daca vrei sa fie mai spre albastru pune mai putin rosu, iar daca vrei sa il faci mai rosu pune mai putin albastru
totusi poti adauga si putin alb ca sa nu fie prea inchisa culoarea
funda?:d

3 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Un articol cu cateva informatii despre culori http://www.stilmasculin.ro/2010/02/cum-sa-ti-asortezi-tinuta-dupa-culoare/

| LOLA33 a răspuns:

Albastru + rosu

| seby12345 a răspuns:

Culoarea lila este cuiloarea mov. Pai amesteca rosu cu albastru ca sa iasa mov dar in proporti egale.