| Elennaelle a întrebat:

Ce facultate recomandati? Si de ce? [fundita']

Răspuns Câştigător
| IMC90 a răspuns:

In Romania exista 3 specializari cu care poti reusi, restul sunt ca sa fie. Asa ca orienteaza-te pe una din urmatoarele:

- Medicina. Aici poti fi liber profesionist si sa ai mereu clienti.
- Universitatea agronomica : Medicina Veterinara sau CEPA (controlul si expertiza produselor alimentare). Este nevoie de stampila astora pe fiecare produs alimentar asa ca nu veti duce lipsa de nimic
- Dreptul : si aici poti fi liber profesionist si vei avea mereu clienti.

3 răspunsuri:
| BellaSomerhalder a răspuns:

Depinde de ceea ce vrea fiecare sa faca cu viitorul sau. Iti pot spune la ce facultate vreau eu sa merg, dar nu am argumente, ci pur si simplu asta simt ca trebuie sa fac. Litere si Psihologie. Eu una imi doresc sa ajung psiholog. Dar stii de ce vreau sa fac Facultatea de Litere? Ca sa pot ajunge scriitoare. Bine, poti ajunge scriitoare si fara o anumita facultate, dar eu o voi face ca sa fiu mai informata in acest domeniu. Tu alegi ce crezi tu ca iti va fi de folos in viata, depinde pe ce domeniu vrei sa mergi. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu recomand facultatea vietii sa o stii bine.

| yasana a răspuns:

Eu iti recomand sa dai la actorie mai tarziu o sa-ti iasa si bani din asta te si distrezi...