| RazvanBaranguta a întrebat:

Ce lungime totata are Sfinxul din Gizeh(Egipt)?

Răspuns Câştigător
| xXkenzorXx a răspuns:

Uite:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Marele_Sfinx_de_la_Giza
Este de fapt sfinxul de la giza!
Imi dai funda ca am nevoie!

5 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

Pai Razvane in loc sa pui o intrebare dintr-asta si sa astepti o groaza de timp mai bine cautai singur pe wikipedia si gaseai imediat raspunsul.
Carved out of the surrounding limestone bedrock, the Sphinx is 57 metres (260 feet) long, 6 m (20 ft) wide, and has a height of 20 m (65 ft), making it one of the largest single-stone statues in the world.

| foxsilver a răspuns:

72m lungime si 20 inaltime.Cand vrei sa mai afli chestii de genul acesta, sa stii ca google este foarte bogat in informatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu coada cu tot sau fara?

| RazvanBaranguta explică (pentru anonim_4396):

Cu totul! Dar nu conteaza, am dat deja funda si am primit raspunsul.Scuze!

| xXkenzorXx a răspuns (pentru alecx4music):

Da ce este!
Doar a intrebat si el si poate a vrut sa intrebe!