| aliceioana a întrebat:

Buna!
Am si eu o intrebare: De ce SFINXUL din Egipt NU mai are nas?
dau fundita pentru raspunsul corect, pentru ca dupa o sa caut si eu pe net.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara sa ma uit pe net o sa imi dau cu presupusul. Este o structura veche, si ploaia, vantul, soarele, au facut ca zonele mai sensibile sa cada, si cand zic sensibile ma refer la faptul ca nasul era o forma iesita in relief si a fost erodata de timp, vant.etc

2 răspunsuri:
| χZαнαяєℓ a răspuns:

Părerea mea este că de la vechime i-a picat nasul. Are foarte mulţi ani in care, da, a suportat ploaie, vant, soare etc. xSucces! kiss*

| HitmanSA a răspuns:

Chiar te asteptai ca sfinxul sa aiba nas.E o constructie ce dateaza de mai bine de 2000 de ani.Cat ai vrea sa reziste?