| Zoombe3 a întrebat:

Ce melodie va emotioneaza atat de tare incat nu va mai puteti opri din plas atunci cand o ascultati? Eu nu rezist cand ascult Ruga pentru parinti - Adrian Paunescu/Stefan Hrusca si Hold me for a while - Rednex.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Minim 1% din melodiile existente sunt "lacrimogene", intr-o masura mai mica sau mai mare, mai ales daca-ti aduc aminte de cineva pierdut sau de un eveniment trecut, care te tulbura la suflet...

40 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Hillsong United-From the inside out
http://www.youtube.com/watch?v=Tv0qZl_Qu84

lolita
| lolita a răspuns:

Melodia "am plecat de acasa" a lu guta, nu sunt manelista inraita dar cum nu mai sunt in tara asta e singura care "merge la suflet".

| moonY a răspuns:

Nu plang, dar ma emotioneaza de fiecare data.
soad-lonely day: "and if you go. i wanna go with you and if you die... i wanna die with you take your hand and walk away..." metallica-turn the page, my dying bride-all swept away

| moonY a răspuns:

"draga mea draga" mariac.gresesti si mai esti si ironica!
probabil asta se intampla in cazul tau.si in alte sute de cazuri.INSA NU E O REGULA! si sa'mi intaresc afirmatiile iti spun ca melodiile enumerate de mine ma emotioneaza PUR SI SIMPLU.sentimentul de emotie nu e declansat de ABSOLUT nici o amintire trista.

| baba a răspuns:

James Blunt- Where is my mind
şi multe altele.

| Zoombe3 explică:

Pai, ruga pentru parinti - nu aveam cu ce sa o asociez fiindca am plans de prima data cand am auzit-o, m-au emotionat foarte tare versurile. Nu vreau sa aflu intamplarile nefaste la care ati luat parte pe care le asociati unei melodi, ci doar melodiile la auzul carora plangeti.

tundenana
| tundenana a răspuns:

Sincer exista o melodie... insa acea melodie este in limba maghiara... Kovács Kati - Úgy szeretném meghálálni... este o melodie foarte frumoasa despre mame... o melodie care o facea pe bunica mea mereu sa zambeasca si sa planga in acelasi timp... cand aud aceasta melodie (desi nu prea imi plac melodiile unguresti) mereu o am in fata mea si ma apuca plansul (bunica mea a murit acum un an, am fost foarte apropiate), de obicei ocolesc sa ascult acea melodie...

| Annitu a răspuns:

Arash si helena-pure love

| juniper a răspuns:

Melodia din Titanic si vorbesc serios, e atat de frumoasa incata ma mai apuca cate-o lacrima, e atat de frumos inceputul, ascult-o http://www.youtube.com/......ttp?/watch

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Adda- prietenie adevarata love struck

| JustMeFlory a răspuns:

Bliss-Wish U Were Here mi se pare ff trista mai ales daca intelegi... ti se face pielea de gainasad
Dj Aligator-close to you...

Răspuns utilizator avertizat
| chikitoka a răspuns:

JOSH Groban-"Per te"... povestea noastrahappy

| zu a răspuns:

Metallica-nothing else matters bine.mai sunt si altele, dar sunt unele melodii, care imi dau acea senzatie un timp, dupa care imi trece.

| dulcika a răspuns:

P mine ma impresioneaza cel mai mult si imi vine sa plang la melodia "povestea unui suflet" cantata de da`CRUZ

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Taxi-dor si doare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm...cred ca melodia de la titanic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Edera -Amedeo Minghi, ma cutremur numai cat am scris...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

REM - Everybody hurts; Kansas - Dust in the wind; Queen - The show must go on.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hurt-Christina Aguilera si Oh mother!-tot Aguilera. si ma emotioneaza foarte tare si If tomorrow never comes...Ronan Keating

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dreptate, chiar e o melodie care te face sa plangi happy
dar.pe mine ma mai face sa plang si adda-prietenie adevarata si adda&teasta-minti murdare facute praf.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

J-Entercom - Kiss sunt baiat si totusi m-a facut sa plang :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

:( in special : http://www.youtube.com/watch?v=yVBsl2RiIEQ [ Christina - epilogue ador mult melodia si filmuletzu de pe youtube si nu pot sa nu plng cand ma uit la filmuletz si cand ascult melodia :(( si apoi http://www.youtube.com/watch?v=Xnu6bnBM4lw&feature=related [J-Entercom ]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sito-tu si eu

andru donalds-all off love

multe altele...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

J Entercom - Kiss face pe oricine sa plangawinkingatat melodia cat si videoclipul:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fratioare asculta spike-ramanem prieteni si spune-mi cum ti se pare:Xnu asculta neaparat vorbele ce le zice spike,,, incearca sa asculti refrenu,,, mai ales inceputul si sfarsitul, e criminal:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine ma emotioneaza foarte mult melodia J-Etercom-Kisssad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voltaj-Eu cu mine daca tie dor de cineva chiar ca trebuie sa o asculti http://www.youtube.com/watch?v=YX0RoeLgMIA