| emolica42 a întrebat:

Ce meserii pot avea folosind desenul? in afara de pistor arhitect si profesor FUNDA!

Răspuns Câştigător
| LostInBubble a răspuns:

happy Si eu mi-am pus intrebarea asta acum cativa ani.
La facultatea de arta te poti specializa in mai multe domenii.
Potii deveni:
-profesor
-arhitect
-designer
-restaurator
- (.)

Daca nu iti plac astea, iti poti deschide o "firma" sau cum vrei sa o numesti. Poti picta cluburi, (si nu numai, orice fel de cladiri).
Poti sa iti faci publice expozitiile.
Sunt foarte, foarte multe chestii pe care le poti face avand facultatea de arta. happy

Eu (ultima oara) am pictat 6 zile un club si am primit 7 milioane.

3 răspunsuri:
| kuka a răspuns:

Grafician dtp

| Gumițăă a răspuns:

Deci si eu desenez de ceva ani si sunt mandra de rezultatele mele si mi-am pus aceasta intrebare ce voi face in viitor. Asa ca uite ai putea deveni designer, cu ajutorul catorva prietene faci niste prezentari, ceri sa le vada cineva mai cunoscut si asa mai departe devii cunoscuta mai ales ca se plateste bine in Milano si Paris. Sau poate poti sa pictezi gradinite, spati de joaca asa ceva. nu am alte idei scuze!

| AntonyoBoss a răspuns:

Poti fi desenator de benzi desenate sau pentru jocuri