| cristina007 a întrebat:

Ce parere aveti de data 21 decembrie 2012? Va veni sau nu sfarsitul lumii?

Răspuns Câştigător
| razvi_9549 a răspuns:

Mai oameni buni, voi chiar nu aveţi minte. Cât de clar spune în biblie:Iar de ziua si ceasul acela nimeni nu ştie, nici îngerii din ceruri, nici Fiul, ci numai Tatăl. Tatăl.

16 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Chiar nu mai ai rabdare 2 ani? O sa vezi atunci.

HepHap
| HepHap a răspuns:

@mayasul

Apocalipsa in greaca inseamna "revelatie".

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu cunoaste nimeni viitorul umanitatii. Asa ca orice presupunere e nefondata realist.

| Razvan a răspuns:

Pana in 2012 o sa imi manance sufletul intrebarile de genul astaraised eyebrows
Nimeni nu stie adevarul, sau daca il stie nu se bucura de credibilitatewinking

| l0rre a răspuns:

Nu exista asa ceva.

| uite aici a răspuns:

Da! va veni... 22 decembrie si o sa ne pregatim sa sarbatorim Craciunul.

| deeutzabr a răspuns:

Asta da intrebare! eu ce pot sa iti zic este ca nu o sa vina in 2012 astea sunt minciuni si abureli cum a venit apocalipsa si in 2000. e total gresit eu am citit biblia si pot sa iti spun sigur ca mi-a zis mamaia, care este o femeie care se duce mereu la biserica are multi prieteni preoti si are toata casa plina de icoane si iconitze, tot felul de carti de la cele mai mici la cele mai mari.Scrie asa in biblie cand o sa vina seceta, vand o sa se topeasca ghetarii cand vor venii multe innundatii si va fi foc pa peste tot atunci o sa inceapa sfarsitul lumii.Cand vor aparea cipuri cu 666 si deja au aparut ati vazut si la televizor lucrul acesta, cand o sa se schimbe vremea si o sa ajugem doar la un singur anotimp(si daca deja ati obs deja am ramas la 2anotimpuri, trecerea brusca de la frig la cald nu mai stim cand o toamna si cand e primavara acum avem doar vara si iarna). In biblie mai zice ceva de o anumita groapa negra si este vorba de alinierea soarelui pamantului si calea lactee, atunci se va forma o anumita gaura neagra si pamantul va fi distrus.Si nu in ultimul rand cand se va naste un copil pe nume Antihrist dintr-o prostituata si un preot, acela va face minuni ca si dumnezeu si toata lumea o sa se increda in el, dar asta duce lumea in mai rau.Atunci o sa vina sfarsitul lumii adica poate sa se intample si peste 100 de ani.Multi au confirmat chestia asta zisa de mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista sfarsitul lumii, sfarsitul rasei noastre nu inseamna sfarsitul planetei, sfarsitul planetei nu inseamna sfarsitul universului.

2012 va fi schimbare, apocalipsa in greaca inseamna schimbare. Daca vreii sa stii mai multe despre 2012 cauta : Esoteric Agenda si vizioneaza`l.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice sfarsit e un nou inceput. Da, rasa umana va disparea eventual dupa planeta si se va dezvolta alta, dar e greu sa stabilesti o data anume pentru cand se va intampla asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai potoliti-va fratilor si nepotilor cu aceasta venire a sfarsitului lumii.
totul este o manipulare; am curajul sa pariez cu oricine, pe orice miza -de zece ori mai mare in favoarea preopinentului meu- ca povestea cu sf. lumii in 2012 si altele similare nu se va produce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai, haideti sa fim seriosi! Numai Dumnezeu stie daca o sa vina sau nu sfarsitul lumii! Asa spuneau si de 2000...vai ca vine 2000 si se fac nu stiu cati ani de la moartea Mantuitorului...om trai si om vedea! Dar, parerea mea este ca ceva se va intampla, dar nu vom disparea asa, cum bati din palme(ne mai chinuie Dumnezeu pentru greseliwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai oameni voi chiar numai prostii aveti in cap eu sincer nu cred in asa ceva...cand ne este sa murim murim nu stie nimeni cand vine acea zi dar pana atunci sa ne traim viata din plin ca sh cum ar fi ultima. Avetzi incredere!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca va veni sfarsitul lumii daca noi vom fi mai credinciosi si mai buni la suflet. Dumnezeu e bun la inima

| 61n4 a răspuns:

Nu exista. o sa ne autodistrugem singuri mai ales cu tehnologia asta ...nu o sa mai existe nici animale deja sunt inlocuite cu roboti mama naibii... ce sa mai spunem. o sa ajungem ca in filmele sf angry ala o sa fie sfarsitul. o sa devenim ca niste roboti altfel nu o sa fie nici o apocalipsa

| adelfinul a răspuns:

Omul este egoist in felul lui. Daca ar cunoaste o data cand va fi sfarsitul lumii si va fi prezent la acest "final" sa-i spunem, ar fi mai impacat pentru ca nu-i mai pare rau ca el pleaca si ceilalti raman. Deci de ziua propriului sfarsit nu vrea nici sa afle, ba mai mult, unii se cred nemuritori pe cat de rau se comporta pe acest pamant, dar de ziua cand am pleca cu totii este foarte curios! Eu pe 21. 12. 2012 mi-am propus sa merg la tara si sa tai porcul, sa fac carnati, toba, lebar, sa beau vin fiert si sa ma bucur. Ce rost ar avea sa stim cand murim? Sa ne traim fiecare zi ca si cand ar fi ultima zi si cred ca am fi mai buni si mai fericiti. V-ati pus intrebarea, daca ati stii acea ultima zi, sa presupunem ca sunteti sanatosi, ce ati face in acea zi?

| ic3 a răspuns:

Zvonurile ce au inceput sa circule legat de asa zisul sfarsit al lumii nu sunt decat simple metode de generare a veniturilor, caselor cinematografice, cultelor religioase si a celor ce profita de pe urma celor care cred asemenea baliverne.Ramane la latitudinea celui care se ciocneste de asemenea informatii daca.crede sau ocoleste asemenea tampenii! You have a head.Think.happy!