| Ervin a întrebat:

Ce părere aveţi despre Martorii lui Iehova?

37 răspunsuri:
| foca_3903 a răspuns:

Nu poti sa separi pe Dumnezeu de biserica si biserica de Dumnezeu-daca Dumnezeu nu era cu biserica mai vorbea cineva azi de Dumnezeu daca nu era biserica?

| foca_3903 a răspuns:

Doammneee... se face atata caz ca ea "popa" bani. se arunca cu banii prin mall-uri si alte magazine la shopinguri sau mai stiu eu pe tigari, pe tot felul de reviste cretine. si daca dai si preotului acolo un ban mama ce va crizati atata.iar cu inchizitia cruciadele e de evul mediu da recunosc aici sau facut greseli nu scrie in biblie si nici iisus nu a zis sa ardem pe cineva pe rug ba din potriva- intr-adevar ai aici dreptate insa erau catolici nu ortodocsi/ sa nu uitam ca in zilele noastre protestantii si catolicii se omorau in dublin si toata irlanda de nord... asa e. ca avem si preoti care au deviat de morala crestina recunosc insa nu pot fi de acord sa bagam toata biserica in aceas oala sa nu generalizam-eu sint pro biserica tu esti anti- ok este punctul tau de vedere-Respect!

| foca_3903 a răspuns:

Hmm...sint prea obosit sa vin cu contra-argumente oricum am duce discutia asta la infinit ca tu ai argumentele tale eu pe ale mele.e clar ca nu mai are rost sa mai explic tu crezi intr-un fel eu in alt fel- sa ne vedem de viata noastra eu ortodox tu ma rog cu principiile tale.Shalom!

| PeOAltaLume a răspuns:

@DreamAutopsy Draga mea, e vba de duminica nici de cum sambata. Dumnezeu a creat lumea in 6 zile iar a 7-ea zi s-a odihnit.

| ChrisO93 a răspuns:

Fanatici religiosi care te trezesc din somn la 9 dimineata, sambata, cand e mai drag somnu' si te intreaba daca "nu doresti sa discuti o idee interesanta din Biblie" pentru a le inchide usa in nas si a incerca din nou peste maxim o saptamana.