| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre samponul Revalid?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Am luat si eu Revalid capsule, insa nu am avut rabdare sa termin tratamentul. L-am tinut doar 1 luna de zile.Nu-si face efectul imediat. Dupa 1-2 luni de zile, vei simti diferenta si parul va creste intr-un ritm foarte accelerat. Din cate spui tu, inteleg ca ai probleme mari de caderea a parului si in cazul asta se recomanda 6 pastile pe zi in prima luna de tratament.Totodata, posibil ca problema caderii parului tau sa fie cauzata de stres, de o alimentatie necorespunzatoare, lipsita de proteine, vitamine si minerale.Parerea mea-consulta un dermatolog.
Eu personal, nu am tinut tratamentul pentru ca ma simteam rau de la 3 pastile pe zi si era si destul de costisitor. Pot sa spun insa, ca dupa o luna de tratament, am simtit efectele.
E bun, incearca-l macar o luna de zile.
Am folosit si samponul, care de asemenea e bun dar neaparat trebuie sa folosesti si balsamul din aceeasi gama. Mie imi lasa parul batos si incalcit.

9 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu nu am folosit asa ceva dar am auzit ca este bun.incearca sa vezi daca da rezultat.big grinhappy

| stefybx a răspuns:

Haideti sa va informez despre marea excrocherie Revalid: Iau pastile de 1 luna si jumatate si ma spal cu sampon revalid pentru ca imi cade parul ca la balamuc. Inutil sa va spun ca este foarte scump Revalidul si pastile si sampon. Ideea e ca dupa 5 cutii de pastile + spalare cu "minunatul" sampon = NICI UN REZULTAT! Nimic! Imi cade parul la fel de rau. Deci am aruncat 5*200 000 lei pastile + 2 *250.000 lei sampon = 1.500.000 lei pe apa sambetei! Si nu mi-ar parea rau daca s-ar vedea ceva acolo, o mica, infima ameliorare.
Ca ei scriu pe pachet ca trebuie sa iei 3 luni pastile. Adica cum? In 3 luni iti cade parul pana la chelire si cum ai luat ultima pastila din luna a 3a gata? se opreste din cazut?

| ancasobo a răspuns:

Am folosit gama revalid (comprimate, sampon, balsam) si au efect doar impreuna.Am incercat sa folosesc doar comprimatele si nu a mers!
Asadar, pentru par frumos, unghii sanatoase si piele superba alege Viaderm!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M pai am incercat si decat sampoane de la magazin cu tot felul de substante si alte rahaturi prin ele mai bine un sampon care care e pentru ceva anume. cica fiecare marca de shampoane e diferita fiecare foloseste la ceva. ba volum ba stralucire ba rezistenta bla bla bla... toate-s la fel.straight face... eu una imi place sa raman pe o durata de timp cu un anumit shampon scump intr-adevar da bun///...asta e

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E uam folosit samponul si pastilele is foarte bune va revomand mai ales ca eu nu folosesc orice produse dr acestea sunt foarte bune aveti incredere

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am luat pastile revalid si imi faceau o foame de imi venea sa mananc ORICE, mai ales seara... pe la 10 cautam prin frigider. Si asta zilnic. Era o senzatie de nesatietate. Am renuntat dupa 2 luni si am trecut pe Viaderm. Sampon am folosit un flacon pana la terminare, imi ingrasa parul... Acum folosesc unul pe baza de Ginko Biloba si e mai bine. Depinde insa cred de fiecare persoana si organism in parte, nu putem generaliza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buey depinde si de tipul de par...

| Deutsa_7202 a răspuns:

Eu Am foOlosit pastile revalid si au foOst foarte eficiente dar din pacate am intrerupt tRAtamentul si de aceEa nu am mai avut rezultate... am luat candva si sampon si a fost la fel de bun...

| Kalan_Ela_1983 a răspuns:

Folosesc de o luna sampon si balsam si sunt superrrrr, dar depinde de tipul de par, de la persoana la persoana, creste repede, sanatos si un aspect placut...