| Alyn1998 a întrebat:

Ce pret obtinn daca vand un pc second hand(la mana a 2-a) cu urmat configuratie
512mb RAM; windows xp sp3; microsoft office 2003; processor 3.06 Ghz;
placa video intel(R), 128 VRAM, 40 gb hdd; audio realtek driver;
calculatorul este in perfecta stare
e si vechi dar normal ca vreau sa il vand sa mai pun eu sa imi iau o unitate buna
deci eu vand doar unitatea monitor am de 1000 RON
funda da fiti seriosi ca va dau NefolositoR

5 răspunsuri:
| ΔH a răspuns:

La windows xp sp3 si Microsoft office 2003 te referi la CD-urile originale, cu tot cu licenta originala? Daca nu, nu trebuia sa mai precizezi, ca oricum nu valoareza nimic.

Daca nu dai cu licentele originale la XP si Office, mai mult de 350ron cu indulgenta nu cred ca ai lua.
Depinde si de carcasa, ce aspect ii da, daca este o carcasa de-aia veche, ingalbenita, cu atat mai rau.

| treipuncte a răspuns:

De 1000Ron laughing de 100 ron ai

| treipuncte a răspuns:

Iti dau 10 ron pe el vrei?

| Dorinovic a răspuns:

Eu mai mult de 300 lei maxim nu as da la configuratia pe care o ai.

| zerohe a răspuns:

Pai ramii ii poti vinde undeva pe la 30-45 de lei, de procesor nu imi dau seama fiindca nu ai pus numele complet, dar presupun ca e AMD deci 120-150 de lei maxim.
Programele is probabil pirat deci 0 lei heh.
Si placa aia video e integrata in placa de baza, pe care probabil o poti vinde cu vreo 60 de lei. HDD e foarte mic, vreo 40-50 de lei si el.
MAXIM il poti vinde cu 300 de lei.

Daca ai si carcasa la el si sursa, mai poti adauga la pret inca vreo 60 de lei, cu o unitate optica si niste ventilatoare poti ajunge cu 100 de lei in plus. Cu toate astea vreo 400 lei poti cere pe el.