| ibidumininfinitum a întrebat:

Ce reprezintă pentru tine lectura cărților și de ce consideri acest lucru?

Răspuns Câştigător
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Pariez ca la intrebarea asta nu o sa primesti atatea rasp,cum ai primi de ex,daca ai fii postat o intrebare la categoria dragoste si sex, dar, ma rog.iti spun personal,de ce consider importanta lectura,pentru mine; citesc de cand eram mica si acum la fel,ador lectura,m a ajutat foarte mult in dezvoltarea vocabularului meu,desi eram mica,am invata cuvinte noi si intelesul acestora,iar in al doilea rand,un om care vrea sa cunosca mai multe in viata, citeste.
Pt mine, acela este un om inteligent.
Succes pe mai departe!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde daca citesc o carte care imi place singura fara sa ma oblige dl profesor sa le citesc este ceva placut si citesc cu drag nu din obligatie,citind iti imbogatesti vocabularul, citesti pentru a ne cultiva si a ne imbogati cunostintele, dar nu citind numai o carte si gata iti imbogatesti vocabularul, trebuie mult mai multe.

| jan33tt a răspuns:

Reprezinta o prostie...nu mi place sa citesc...i hate it! sunt multi care citesc cand sunt mici, iar cand se fac mari ajung cu un salariu mic.si nu stiu sa se exprime.dar si multi care citesc si ajung cv.dar mie nu mi place sa citesc, insa imi place sa invat.

| ClaudiuAndrei90 a răspuns:

Inainte nu citeam.Am luat o carte intr-o zi si am zis sa o citesc cu atentie.Mi-a placut foarte mult. Lectura reprezinta pentru mine o placere si o metoda de relaxare.Mai uiti de probleme citind si e foarte frumos mai ales atunci cand intri in carte cum se zice.

| Bogdy11v a răspuns:

Este importanta si deosebita daca iti place. Cititul este ceva frumos, cartile fac bine sufletului si bineinteles ca-ti dezvolta cultura generala, dar daca citesti din obligatie fara ati sta gandul acolo nu prea cred ca mai are rost.

| Georgy28 a răspuns:

Este foarte important,deoarece citind lecturi de mic (copil)iti imbogatesti vocabularul,cunosti unele lucruri, inveti mai multe, si asa iti dezvolti mintea si vorbirea...winking

| ibidumininfinitum explică:

Mă bucur că încă mai există persoane, copii chiar, care apreciază cititul la justa-i valoare. Vreau să vă felicit.O zi bună!