| kosty_7049 a întrebat:

Ce-ti trebuie (acte) sa poti merge pe M.Athos?

Răspuns Câştigător
| petru a răspuns:

Draga domnule Kosty,
pentru a vizita Sfantul Munte, Atos, este nevoie de urmatorul procedeu :
_telefonati la Salonic sau la Ouranopol la Biroul de turism al Sfantului Munte, pentru a fi planificat, Adica a vi se stabili o data in care sa fiti cuprins in programul de vizita
_actul de aces/programarea este "Diamonitiriu"
_ acest act il veti lua de la B. T. S. M. din Ouranopoli, cand mergeti sa faceti vizita in Sfantul Munte
Atentie, nici o persoana de sex feminin, nu poate vizita Sfantul Munte
cred ca va este de folos

3 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Nu iti trebuie pasaport! Buletinul este de ajuns!

mlm
| mlm a răspuns:

Buna poti merge cu CI, dar ca sa mergi la M.Athos am inteles ca se poate merge numai cu pelerinaj, acesta se face la interval de 2-3 zile, cel mai bine inainte de plecare incearca sa te informezi exact.Succes.

| kaumi a răspuns:

Alfandu-se in Grecia si grecia in UE, nu ai nevoie decat de buletin. Dar ia-ti mai bine si pasaport la tine daca ai.