| Florin123321 a întrebat:

Ce trebuie sa indeplinesti pentru ai intra la academia de subofiteri din Cluj, este vorbe de vreun examne da admitere, probe sau ceva?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In Romania exista o singura academie de politie, in Bucuresti.
In Clu-Napoca este o scoala de agenti de politie.
Pentru admitere vei sustine probe fizice si teoretice. Detalii gasesti pe site-ul oficial al scolii, in Admiterea 2017.

1 răspuns:
| AssoX a răspuns:

Evident ca exista, probe sportive urmate de un test la lb.Romana si unu la Engleza(sau alta limba straina).Si sa stii ca nu-i prea usor.