| 1Mihai1 a întrebat:

Salut, ce probe se dau la academia militara din Cluj? ( probe fizice, etc).

2 răspunsuri:
| DaNiElA_8352 a răspuns:

La cate categorii ai pus aceasta intrebare?

| Alin_1073 a răspuns:

Salut Mihai, nu iti pot garanta ca acestea sunt probele pentru Academia Militara, dar iti garantez ca sunt probele pentru Maistri Militari, deci: A. Traseu aplicativ [2 sarituri de pe loc, aruncarea a 4 mingi diferite la tinta, tractiuni la bara, deplasare in echilibru pe banci, saritura in departat peste capra de gimnastica, escaladarea unui obstacol, sarituri in spatii marcate pe sol, tarare pe sub un obstacol, ridicare si transport greutati printre jaloane] Proba B: [alergare 2000m ca si timp cerut undeva la 8 minute ]. Ps. sper ca nu am ratat ceva si am fost cat se poate de explicit, gasesti detalii pe mapn.ro sau la orice centru de recrutare, bafta