| Alexandra_2056 a întrebat:

Ce valoare are o carte pentru voi?

7 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Educativa, informativa si formativa.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Poate cat greutatea ei in aur. Dar, nu pot sa precizez o valoare, pentru ca o carte e intotdeauna, pentru mine, cel mai frumos mod de a-mi petrece timpul. Citesc foarte mult, cu foarte mare placere si tin enorm la cartile mele.

| Malvina24 a răspuns:

Depinde de carte. O carte frumoasa pe care o plac poate avea o valoare inestimabila si mai ales sufleteasca adica cu toate ca adevarata ei valoare la magazin e scazuta eu nu as da-o pentru toti banii din lume.

| SwEEtGiRlZ a răspuns:

Pentru mine are o valoare sufletasca.Imi trezeste sentimente atunci cand o citesc, dar si un plus de cuvinte noi.

| AndreeaP99 a răspuns:

Pai o carte nu inseamna neaparat un lucru cu scrisuri o carte inseamna mai mult de atat inseamna dragoste fata de frumos inseamna sa traiesti viata, fanteziile sau sentimentele lor iti dezvolta vocabularul iti dezvolta imaginatia si unele carti iti dezvolta si dragostea pentru natura

| Liviu a răspuns:

Suport de pahar
Nu imi place sa citesclaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carte nu are pret, ea este tot ce poate fi mai util pentru un om.Cine stie carte, are patru ochi si are si parte!