| Papalu a întrebat:

Doamna Invatatoare ne-a prezentat o carte cu planeta, autorii, domnitorii in valoare de 50 lei; o carte cu planeta soare si altele in valoare de 39 lei.Ma sfatuiti ce sa cumpar...Va rog!
Multumesc!

6 răspunsuri:
| MindFreak a răspuns:

Cred că este mai bine să o iei pe cea despre planete și Soare, deoarece prima având atâtea domenii cred că le tratează superficial pe fiecare. La vârsta ta, cred că este mai important să cunoști lucrurile din jur așa cum sunt ele. Vei avea timp și de istorie, iar autorii e mai bine să-i înveți cititundu-le cărțile, decât biografiile.

| Papalu explică:

Pana la urma le-am luat pe amandoua

| QuiGon a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa ei cartea in valoare de 50 de lei pentru ca 1)Informatiile despre planeta te pot ajuta in excursii 2)e bine sa stim despre autorii renumiti deoarece aflam curiozitati. Exemplu Ion Creanga si-a pastrat numele mamei 3)Da ca stim despre razboaiele din Romania la care au participat si domnitorii, aflam si de exemplu ce strategi au folosit!

| QuiGon a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa ei cartea in valoare de 50 de lei pentru ca 1)Informatiile despre planeta te pot ajuta in excursii 2)e bine sa stim despre autorii renumiti deoarece aflam curiozitati. Exemplu Ion Creanga si-a pastrat numele mamei 3)Da ca stim despre razboaiele din Romania la care au participat si domnitorii, aflam si de exemplu ce strategi au folosit!
Asa zic sa faci!

| theethee a răspuns:

Eu szic sa o iei pe aia de 50 de lei deoarece ciar daca este mai scumpa este mai educativa si cu siguranta te va ajuta in viitor. Sper ca te-am ajutat.

| alygabitza a răspuns:

BUNA,ia-o pe cea mai scumpa.pentru ca are mai multe chestii importante!winking