| victor238213 a întrebat:

Cine ar putea sa ma ajute sa aflu culorile acestei carcase?
https://www.nzxt.com/products/h700i-ninja

6 răspunsuri:
| RaAlexandra a răspuns:

Culoarea este albastru primar

| victor238213 explică (pentru RaAlexandra):

Mersi,dar cel galben?

| RaAlexandra a răspuns (pentru victor238213):

Arsenic este nuanta

| TheWznd a răspuns:

Ce vrei să știi mai exact? Numele culorii? Codul în RGB? Codul în CMYK? Pentru ce ai nevoie?

| victor238213 explică (pentru TheWznd):

Vreau sa cumpar spray cu aceste culori pentru albastru si galben

| TheWznd a răspuns (pentru victor238213):

Cel mai probabil nu o să poți să găsești exact aceeași nunață. Cel mai tare te poți apropia dacă te duci cu o poză la un magazin profesionist și îi rogi pe cei de acolo să te ajute, sau măcar să îți dea un catalog de culori, pe care să te uiți tu și să le poți identifica.

La creioane sau markere, fiecare brand are un catalog diferit de culori, cu coduri de culoare și denumiri diferite. Cu siguranță așa e și în cazul sprayurilor. De exemplu dacă îți spun denumirea din catalogul de la Faber Castell, nu o să fie aceeași cu denumirea din catalogul de la Derwent. Ceva de genul.

Succes!