| merliahlia a întrebat:

Cine imi da cele mai bune glume?

4 răspunsuri:
| Ervin a răspuns:

Http://alexromanul.wordpress.com/tag/cel-mai-tare-banc/
Găseşti aici cele mai bune bancuri, ele fiind şi multe.

| Andre a răspuns:

Un alpinist neasigurat sta sa cada de pe un perete de stanca. Abia se mai tine cu o mana deasupra haului.
Se uita la cer si striga disperat: -Doamne, e cineva acolooo ?! Se aude o voce grava: – Da, fiule!
– Ce sa fac, sa nu ma zdrobesc de pamant? – Roaga-te sa-ti fie iertate pacatele si desprinde-te de stanca fara teama.
Se gandeste putin alpinistul, apoi striga iar: – Altcineva mai e acolo ?!

Doi nuntaşi la nuntă. Unul către celălalt:
- E cea mai urâtă mireasă pe care am văzut-o la o nuntă!
Celălalt sec:
- E fiica mea!
- A, mă scuzaţi, nu am ştiut că sunteţi tatăl miresei, spuse primul.
- Nu sunt tatăl ei, boule, sunt maică-sa!

Măria se întoarce de la muncile câmpului şi îl găseşte pe Ion în bucătărie, gol, crăcănat,
încercând să-şi bage în cur o franzelă.
- Aoleu, Ioane, ce faci acilea?!
- Îmi scosei măseaua aia, măi femeie, şi mi-o zis doctoru’ să mănânc după trei ore, da’ pe partea ailaltă.

În timpul slujbei de duminică, băbuţa se apleacă spre urechea moşului:
B – Tocmai am dat drumu’ la o beşină lungă dar silenţioasă, ce să fac?
M – Schimbă-ţi bateria din aparatul auditiv… şi nu mai zbiera

Un bărbat se întoarce seara târziu de la o băută cu pretenii. Intră în casă nervos, bate cu pumnu’
în masă şi strigă la nevastă-să:
- Femeie, cine e sefu’ în casa asta?
Femeia, scurt, îi scapă un dos de palmă peste gură. Bărbatul resemnat:
- Da’ ce? Nici măcar să întreb n-am voie?

Doua batranele s-au hotarat sa mearga impreuna in vizita la prietena lor Clementina. Ajunse acolo au fost
primite cu multa bucurie de ea si au fost tratate cu o cafeluta. Dupa ce au stat putin de vorba Clementina le spune:
-Vai, dragele mele am stat atata de vorba si nu v-am facut nici o cafeluta.
Vin acum cu ea. Si asa, din uitare in uitare, le-a facut vreo sapte cafelute, pana sa plece.
In drum spre casa, una din ele ii spune celeilalte: - Ai vazut ce s-a sclerozat Clementina?
Am stat atata timp la ea si nu ne-a dat nicio cafeluta!
- Cum draga ai fost la ea si nu m-ai chemat si pe mine?

Dimineata, la ora 3, suna telefonul…
- Doamna profesoara?
- Da!
- Dormiti?
- Da’, Bula, sigur ca dorm la ora asta!
- Eu invat, naiba sa te ia!

Scufita Rosie merge inspre bunica. Pe drum, il zareste pe lup intr-un tufis. Se opreste si il intreaba:
- Lupule, de de ai urechile asa de ascutite?
- Ca sa te pot auzi mai bine!

Dupa ce mai merge putin mai departe, Scufita il zareste iar pe lup, intr-un al doilea tufis.
- Lupule, de ce ai coltii mari si ascutiti?
- Ca sa te pot auzi mai bine.
Merge ce merge si il vede pe lup in al treilea tufis.
- Lupule, da’ de ce ai ochii asa de mari si de bulbucati?
Lupul:
- Taci, tu!… Nu vezi ca fac ca**?

Tiganca intarzie. La sosirea ei, tiganul, nervos, o intreaba:
-Unde-ai fost , fa ?
-La servici.
-Fa , te rup, pana la ora asta la servici ?
-Taci omule, c-am luat salariul si am fost la piata, la cumparaturi.
-Si ce ai cumparat, fa ?
-Ete asta am cumparat, zice tiganca si ii arata o lingura de lemn.
-Auzi fa , fira-i a dracu` , noi n-avem bani de-o tuica si tu cumperi mobila….

Intr-un tramvai, caldura, aglomeratie mare… O d-na, in picioare, tinandu-se de bara de sus.
Alaturi,un batran care nu mai suporta mirosul urat,de transpiratie, venind de sub bratul d-nei:
- Asculta cucoana, ce-i mirosul asta?!?
D-na:
- Este parfumul meu, pe care il folosesc zilnic.
Batranul:
- Si cum se numeste parfumul asta?
D-na:
- Alba ca Zapada si cei 7 pitici.
Batranul:
- Auzi cucoana, cauta bine in cutie, ca mie mi se pare ca unul din pitici e mort!

Un cuplu de rromi se duc la tribunal.
Tiganu:
- Domle judecator eu vreau sa divortez de asta,ca este proasta si nu am ce discuta cu ea.
Judecatorul:
- De ce domnule?
Tiganu:
- Pai ii pun o intrebare sa vedeti ca este asa proasta ca nu stie sa raspunda…
I-a spune fa,ce se afla sub pat si incepe cu o ?
Tiganca:
- Daca nu e oala atunci nu stiu…
Tiganu:
- Pai vezi fa ca esti proasta?sub pat se afla o pereche de pantofi….
Vedeti domnule judecator ce proasta e?
Judecatorul: da da aveti dreptate…
Tiganca: Da i-a spune ba boule , ce se afla sub pat si incepe cu h ?
Tiganu: Nu stiu fa!
Tiganaca: Hailalta pereche de pantofi…
Acum cine e mai prost domnule judecator?

Naşte nevasta ţiganului. Disperat, acesta fuge să aducă doctorul. Doctorul intră
în casa ţiganului unde era întuneric beznă şi îi cere acestuia să aprindă o lampă
mai aproape de pirandă ca să o poată moşi. Începe naşterea. Doctorul începe şi scoate 1 copil…
2 copii… 3 copii… Disperat, ţiganul (care mai avea 4 puradei) exclamă:
- Dom’ doctor, mai bine stingem lampa că ăştia trag la lumină ca moliile

O pereche de octogenari pleaca in concediu. Ajung in statiune la hotel, intra in camera, Ea zice:
Uite draga pe geam se vede o caprioara !
El raspunde
– Nu e caprioara, e o vaca, si tu nu esti la geam ci la oglinda !

La banca se înfatiseaza un batrânel care cere sa i se acorde un credit
destul de mare.Putin jenat angajatul bancii îl întreaba:
- „Ce vârsta aveti?"
- 85 de ani,raspunde senin batrânelul.
- Stiti,la aceasta vârsta aveti nevoie de cineva care sa garanteze
ca veti achita împrumutul",îi explica functionarul.
- „A, nici o problema, vin cu tata!"
Blocat, functionarul exclama:
- „Cu tata?Imposibil! Dar câti ani are?"
- „110",replica batrânul.Haideti,va rog,", insista el, „Stiti, avem
nevoie de bani pentru nunta bunicului." Din ce în ce mai uimit, angajatul bancii întreaba:
- „Dar câti ani are bunicul dumneavoastra?"
- „140", veni raspunsul.
- „140?", striga functionarul. „Si la vârsta asta mai vrea sa se însoare?" La care batrânelul raspunse,facând cu ochiul:
- Ei,nu prea vrea e

Pe o banca, in parc, un copil manca intr-o disperare dintr-o cutie de bomboane. O batrana il vede si ii spune:
- Nu trebuie sa mananci atatea bomboane, te poti imblonavi!
- Dar dumneavoastra stiti cat a trait bunicul meu? 105 ani!
- Si manca atat de multe bomboane?
- Nu, DAR ISI VEDEA DE TREABA LUI!

o baba intr-un tramvai casca de somn o gura foarte mare la care un politist de langa ea spune:
- Hoo, babo, ca ne inghiti!
La care baba raspunde:
- Nu te teme, pe voi si asa nu va inghite nimeni

Un mos si o baba, sot si sotie mor intr-un accident si ajung in Rai. Acolo ingerul
de serviciu ii duce pe o plaja plina de palmieri si cu o casa superba si le spune:
- Acum tot ce aveti de facut in Rai este sa stati aici si sa va bucurati de toate.
Mosul se intoarce catre baba si ii zice:
- Vezi ce proasta ai fost? Puteam sa fim aici de 10 ani dar nuuuuu… tu vroiai sa mancam sanatos!

Bula la scoala, de ziua invatatoarei. Fiecare dintre copii vine pe rand si ii da un cadou. Vine Ionescu, fiul brutarului, si ii intinde o cutie. Invatatoarea o ia, o agita putin si zice:
-Sunt franzele, nu ?
-Da. Raspunde Ionescu.
Vine Stanescu, fiul macelarului, si ii intinde o cutie. Invatatoarea o agita usor, miroase cutia si zice:
-Cotlete de porc nu ?
-Da, raspunde Stanescu.
Vine Bula, tatal lui avea un magazin de bauturi alcoolice, si ii intinde o cutie. Invatatoarea agita cutia de 2 ori si observa ca dintr-un colt incepe sa picure. Pune degetul pe cutie apoi il baga in gura si zice :
-E vin alb, nu ?
-Nu.
Invatatoarea pune iar degetul pe cutie si apoi il baga in gura si zice:
-Hmmm… e sampanie ?
-Nu, zice Bula.
-Ma dau batuta. Ce e ?
-Un catelus.

Se face in padure consiliu…Leul vroia o friptura si face un concurs de bancuri !
-Ala care zice un banc si e unu singur care nu rade o sa fie friptura…"
Vine iepurasul, zice un banc si toata padurea era pe jos de ras…numai girafa statea serioasa
Il mananca leul pe iepuras….
Vine si vulpea zice un banc, nimeni nu rade in afara de girafa care era pe jos de ras…
-De ce razi girafo ? o intreaba leul.
-De bancul iepurasului…
O raţa intra intr-un bar :
-Aveti paine ?
-Nu, raspunde barmanul.
-Aveti paine ?
-Nu !
-Aveti paine ?
-Nu, nu si iar nu !
-Aveti paine ? Barmanul, infuriat la culme :
-Daca ma mai intrebi o data daca avem paine, te iau de cioc si ti-l bat in cuie pe bar ! Sa vedem atunci !
-Aveti cuie ?
-Nu.
-Aveti paine ?

Doamna va rugam sa ne spuneti cum s-a spanzurat sotul dumneavoastra, zice judecatorul vaduva indurerata.
- Simplu, s-a urcat pe scaun, si-a pus streangul pe gat si a sarit, domnule judecator, raspunde aceasta.
- Pai cum explicati atunci ca avea capul plin de cucuie pe care il avea sotul dumneavoastra?
- Simplu, domnule judecator s-a spanzurat cu un elastic

Pe o poarta pe care scrie caine rau,in curte era doar un catel mic si pufos.
Apare un trecator si intreba catelusul.
- Tu esti catelul cel rau, nu se poate?
- Sunt rau ca nu pap tot laptele!
Intr-o sala de fitness era forfota mare, toata lumea tragea de fiare si ridica greutati.
La un moment dat suna un celular pe o banca de pe marginea salii. un barbat din apropiere sare si raspune:
- Alo, da!
- Iubire mea eu sunt, – o voce de femeie.
- Oh, draga mea!
- Esti la sala?
- Da.

Intr-o sala de fitness era forfota mare, toata lumea tragea de fiare si ridica greutati.
La un moment dat suna un celular pe o banca de pe marginea salii. un barbat din apropiere sare si raspune:
- Alo, da!
- Iubire mea eu sunt, – o voce de femeie.
- Oh, draga mea!
- Esti la sala?
- Da.
: - Ce bine. Eu sunt plimbare prin oras si am vazut intr-un magazin o blana persiana excelenta.
Imi place foarte mult, pot sa o cumpar?
- Cat costa draga mea?
- In jur de 2000 de euro.
- Mda…, ok draga, poti sa o cumperi daca iti place…
- Multumesc iubirea mea, sa vezi ca inainte sa vin aici m-am oprit la reprezentanta Mercedes,
la modelele cabrio 2010 si am vazut una rosie extraordinara.Am vorbit cu vanzatorul si mi-a facut o oferta foarte avantajoasa.
Si…, stii, m-am gandit ca ar trebui sa schimbam BMW-ul de anu’ trecut…
- Si cam cat costa?
- Doar 100000 Euro!

Mda, daca iti place alege un dar sa aiba toate optiunile extra.
- Multumesc iubitule si inainte sa inchid, mai am inca ceva sa-ti spun…
- Spune draga?
- Azi dimineata m-am sunat agentul imobiliar si m-a anuntat ca este de vanzare casa aceea care ne-a placut asa
de mult mai demult… Iti amintesti? Cu piscina, parc si in spate cu plaja la ocean.
- Si care este pretul?
- Doar 750 000 Euro… e un pret foarte bune si stiu ca ne-o putem permite…
- Ok , du-te si cumpar-o, dar sa faci o oferta de 700 000 Euro inainte…
- Iubitule te iubesc. Ne vedem mai tarziu pa pa…
- Si eu te iubesc draga mea. Pa pa…
Barbatul inchide, respira adanc si ridica telefonul in aer si intreaba:

- Atentie! Stie careva al cui e telefonul asta?

Doi barbati discuta despre nevestele lor:
- Eu am ajuns in sfarsit la o intelegere cu sotia mea. O zi ma duc eu la cumparaturi, o zi ea.
- Si sunteti multumiti?
- Bineinteles! O zi bem, o zi mancam …

Suna soneria. Sotia disperata se roaga:
- Doamne fa sa dispara amantul, iar sotul sa nu stie nimic.
La care un glas din înalturile cerului spune:
- Bine, fie… te scap… dar când o sa mori o sa si se traga de la APA.
Sotia a fost bucuroasa ca a scapat de amant, gândindu-se ca în ceea ce
priveste apa…va avea grija si se va feri.
Peste un timp apare o oferta pentru o croaziera pe mare, împreuna cu
toate prietenele ei. Se duce femeia în excursie, când deodata începe o furtuna.
Femeia iar se roaga:
- Doamne, stiu ca mi-ai spus ca o sa mor din cauza apei… dar acum,
gândeste-te… sunt atâtia oameni nevinovati… pentru mine o sa omori toti oamenii de pe acest vas?
La care glasul raspunde:
- De-ai stii de când ma chinui sa va adun pe toate la un loc…!?!
- Sotia ii spune sotului:
- - Mai bine ma casatoream cu dracul decat cu tine !
- - Aiurea, scumpo! Casatoria intre rudele de sange e interzisa!

Un tanar isi prezinta logodnica parintilor. La masa, tipei ii vine sa faca part.
Dupa cateva secunde se simte un miros… Socrul mare spune:
-Labus…!
Fericita fata ca viitorul socru a dat vina pe cainele de sub scaunul ei, ii vine inima la loc.
Peste cateva minute mai trage una si tatal baiatului spune mai nervos:
-Labuuus, ai grija…
Absolvita de griji, fata mai trage o basina, la care vine replica:
-Labus! Pleaca de acolo ca se caca pe tine!

soacra, pe patul de moarte, ii comunica ginerelui ultimele dorinte:
- Sa repari (tuseste, sleita de puteri) pendula aia de pe (tuseste iar) perete…
- O repar, mama soacra, o repar. Dumneata concentreaza-te acolo

Sper ca ti-au placut ... O zi buna . winking pp :*

Răspuns utilizator avertizat