| deennutzza a întrebat:

Cine imi recomanda si mie niste carti? Am 19 ani...Nu conteaza categoria...

Răspuns Câştigător
| danyel89 a răspuns:

Mai citeste cineva carti in tara asta? si nu numai ziare si? sunt uimit, mi-ai facut seara buna happy-serios vorbind

Daca iti plac Sf-urile-Jules Verne--1-O calatorie spre centrul pamantului(nu o mai lasi din mana)-2-20.000 leghe sub mari---le ador pentru ca o sa te transpui in alta lume

3-Singur pe lume---- 4-Tom sawyer and Huckleberry Finn

| deennutzza explică (pentru danyel89):

Pai..prea mult FaceBook si Mass-media strica.laughing

| copchiluCUîntrebăriDOI a răspuns (pentru danyel89):

Si eu cat timp eram in scoala nu citeam carti dar acum imi place sa citesc. si da, mai sunt romani care citesc cand nu sunt in discoteci sau la petreceri de manelisti.

9 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Romane politiste, sunt preferatele melehappy
Am citit toate cartile Agathei Christie, sunt interesante are un fel ciudat si misterios de a pune totul in scrishappy

bafta!

| Danzell a răspuns:

Franz kafka - Procesul
Agatha Cristie - Moarte pe Nil

| fuzzer a răspuns:

Testamentul lio HOlcroft-Robert Ludlum(Scriitor de talie mondiala, foarte interesante romanele lui)
Idiotul-Dostoievski
Cei trei muschetari ambele volume-Alexandre Dumas.
Mizerabilii de Victor Hugo
Cel mai iubit dintre pamanteni-Marin Preda.
Mytreyi-Mircea Eliade

| Scarbo a răspuns:

Stephen King, romane horror, mister, sf, thriler, te avertizez o sa devii dependent de ele.

| Birlik65 a răspuns:

Pe urmele agentului B39, Haralamb Zinca, Editura militara, 5 volume
Soarele a murit in zori
Toamna cu frunze negre
Anotimpurile mortii
Destinul capitanului Iamandi
Operatiunea soare

| FallenAngel68 a răspuns:

Buna! happy Sunt carti fantasy si SF.
"Dune" de Frank Herbert.
"Trilogia mistica" de Traci Harding
"Numele vantului" de Patrick Rothfuss.
"Alchimistul" de Michael Scott
Seria "Roata Timpului" de Robert Jordan.
"Oracolul" de Catherine Fisher
"Carcera" de Catherine Fisher
"Dragonul Maiestatii Sale" de Naomi Novik.
Seria "Un cantec de gheata si foc" de George R.R.Martin
"Hotul de carti" de Markus Zusak.
Sper ca te-am ajutat!

| Meowe a răspuns:

Vampirii din Morganville, toate volumele.