| Nicol_6787 a întrebat:

Cine ma ajuta si pe mine cu niste statusuri, citate in engleza, ceva legat de viata, prietenie(ca sa am si eu ceva scris la status )Cele mai bune primesc FUNDITA!

Răspuns Câştigător
| Anghel_9461 a răspuns:

He who laughs last, laughs best! But he who laughs first, sees the point.
A bad workman always blames his tools
There are two cand of persons:who like me and who can go to hell
2. Love is merely madness…
3. Me not here,me gone bye, leave a message, i’ll replay
4. Available and Invisible….But BUSY!
5. Nobody……. is perfect…I’m Nobody
6. Strong lives are motivated by dynamic purposes. I hate YOU!
7.I’d take another chance, take a fall
Take a shot for you
And I need you like a heart needs a beat
But it’s nothing new-yeah yeah
8. …if you wanna be more sexy, stay in bed and drink more PEPSI?
9. Me no here.
Me good bye.
Leave me message.
Me reply.
eMAG online - eMAG Furnizorul solutiilor complete!
10. Being in love is a cutest feeling in this world.
11. Love is a fruit in season at all times, and within the reach of every hand.
12. The dictionary is the only place where success comes before work.

5 răspunsuri:
| Andreutza_7316 a răspuns:

Tocurile sunt facute pentru ca femeia sa calce lumea in picioare in mod elegant.

Din tot ceea ce iti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ce inseamna fericirea.

Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic, si daca totusi am pierdut ceva inseamna ca nu'mi trebuia.

Un prieten adevarat este acela care soseste in timp ce ceilalti dispar.

Destinul este opera celor tari si scuza celor slabi...

Daca plangi nimeni nu'ti vede lacrima, de multe ori cand esti trist nimeni nu'ti simnte durerea, de multe ori cand razi nimeni nu se uita la zambetula tau. In schimb cand gresesti toata lumea te vede!sad

Cand viata iti da 1000 de motive pentru a plange, demonstreaza'i ca ai 1001 de motive pentru a zambi!

Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste. Cand destinu'ti joaca feste, nu trebuie sa plangi, Zambeste!

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 1000 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe ceilalti 99 pentru tine

O fetita il intreaba pe amicul eu:"dupa tine ce e prietenia?" el raspunde:"Prietenia e atunci cand tu imi iei ciocolata in fiecare zi din rucsac si eu continui sa o tin in acelasi buzunar!":X:*

Nu renunta niciodata la ceea ce'ti apartine. Si nu permite altora sa renunte la tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

--Like I said, disappearances happen. Pains go phantom. Blood stops running and people, people fade away. There's more I have to say, so much more, but... I disappeared.
-- Pick *me*. Choose *me*. Love *me*.
--Communication. It's the first thing we really learn in life. Funny thing is, once we grow up, learn our words and really start talking the harder it becomes to know what to say. Or how to ask for what we really need.
--We're adults. When did that happen? And how do we make it stop?
--At some point, you have to make a decision. Boundaries don't keep other people out. They fence you in. Life is messy. That's how we're made. So, you can waste your lives drawing lines. Or you can live your life crossing them. But there are some lines... that are way too dangerous to cross.
(Grey's Anatomy)

I don't want to be alone, I want to be left alone.
--Paris is always a good idea.
--Let's face it, a nice creamy chocolate cake does a lot for a lot of people; it does for me.
--As a matter of fact, I rather feel
like expressing myself now.
--As you grow older you will discover that you have two hands; one for helping yourself, the other for helping others.
--For beautiful eyes, look for the good in others; for beautiful lips, speak only words of kindness; and for poise, walk with the knowledge that you are never alone.
--For me the only things of interests are those linked to the heart.
--I'm sixty...not sixteen.
--I love you! -So wahat? -So what?!? so plenty!
--I don't consider myself an icon. I just do my thing!
(Audrey Hepburn)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite niste citate despre success aici:
http://forum-engleza.academia-de-engleza.ro/viewtopic.php?f=49&t=71

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| smile1 a răspuns:

1.blue.Frankenstein was ugly too (nu fi trist, nu fi suparat, si Frankentein era urat);

2. He who laughs last, laughs best! But he who laughs first, sees the point (cel care rade la urma, rade mai bine! Dar cel care rade primul, intelege poanta);

3.A smile doesn’t cost anything (un zambet nu costa nimic)

4.Always imitate the behavior of the winners when you lose (intodeauna imita comportamentul invingatorilor atunci cand pierzi);

5.A-ti fi frica de dragoste inseamna a-ti fi frica de viata, iar cand iti este frica de viata esti pe trei sferturi mort.

6.Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste, nu trebuie sa plangi, zambeste!

7.Ce te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? ha`?! nu te-ai gandit. pentru.` mine mai existi oare?

8. Minti ieftin si prost, iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceeasi fata cuminte cu ganduri rele in minte

9.Prefer sa fiu o SCORPIE decat ca tine o alta COPIE!

10. Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

11.Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)

12. Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta. (There will be many people who will walk in and out of your life but only true friends will leave footprints behind.)

13.O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)

14.Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui. (Nothing changes your opinion of a friend so surely as success: yours or his.)

15.Prietenia înseamnă un suflet în două trupuri.

16.Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc

17.Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…
18. Viata nu e decat o fuga de moarte, dar de fapt, fugind, ne indreptam spre ea.

19. Abia atunci cand voi muri…voi avea certitudinea ca am trait.

20.Viata trebuie respectata, atata timp cat te respecta si ea.

21.Viata este un nimic inestimabil intr-un intuneric primejdios.

22.Viata e scurta, iar daca nu putem sa o lungim, macar sa o facem lata.
23.Viata e scurta, incalca regulile, iarta repede, saruta incet, iubeste cu adevarat, rade necontrolat si nu regreta nimic care te-a facut sa zambesti!

24.Zambeste atata timp cat poti, poate vor exista momente cand vei vrea sa zambesti si nu vei putea!
25.Intelept este acela care a reusit sa inteleaga ca totul este de neinteles.

26.Traieste-ti viata caci mort vei fi mult timp.

27.Viata seamana cu o poveste, ceea ce e important nu e lungimea ei, ci valoarea ei

28."O simpla Aventura trece in doua luni… O dragostea la prima vedere trece in 2 ani…. O iubire iti schimba total viata…

29.Invata si din greselile altora, nu vei avea timp sa le faci tu pe toate

30.Cel ce participa la jocuri de noroc se jefuieste singur

Luna de miere este un concediu pe care ni-l luam inainte de a lucra pentru un nou sef!

In timp de pace, copiii isi ingroapa parintii. In razboi, parintii isi ingroapa copiii.

Pesimistul zice: "Nu se poate!" Optimistul spune:
"Ba se poate!" Cel harnic zice: "Am facut!"

Este adevarat ca "banii vorbesc"; cel mai adesea ei ne spun: "La revedere!"

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci
cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

Aproximativ 95% din sfaturile pe care le primesc nu au nici o valoare,
dar se merita sa le aud pentru acel 5 la suta care merita toata atentia.

Exista doua cai sigure spre dezastru:
sa asculti de toata lumea si sa nu asculti de nimeni.

O sperietura buna realizeaza mai mult decat 100 de sfaturi.

Sfaturile sunt ca ciupercile, cresc peste tot, dar cele rele iti pot fi fatale.

Daca toata lumea este de acord cu tine, probabil ca esti foarte inteligent.
Sau s-ar putea sa fi … seful.

sper ca iti sunt de folos...bye bye :X