| aaannnddduuutttzzzaaa a întrebat:

va rog sa imi spuneti niste status sau citate despre prietenie, viata, fericire... oricehappy..multumesc(fundakiss)

Răspuns Câştigător
| Liviucu a răspuns:

Www.citate.iliviu.ro

2 răspunsuri:
| KM3 a răspuns:

~Este ciudat cum obisnuinta modeleaza gusturile si ideiile.
~Relicvele mortilor sunt pretioase daca in timupul vietii ti-au fost dragi.
~Nu stiu din ce sunt plapandite sufletele noastre,dar stiu ca al meu si al tau sunt la fel.
~Eternitatea in care intra cei dusi de pe lume e viata fara margini,iubire fara sfarsit si fericire deplina.
~Niciodata nu mi-am destainuit iubirea prin viu-grai,dar daca privirile ar putea vorbi,si cel mai idiot dintre toti idiotii si-ar fi dat seama ca sunt indragostit/a de tine pana peste cap.
~Iubesc pamantul de sub picioarele tale si aerul de deasupra capului tau si orice obiect pe care il atingi si fiecare vorba pe care o rostesti. Iubesc toate privirile tale,toate faptele si toata faptura,asa cum esti.
~Poti sa ma chinuiesti pana la moarte daca iti face placere, dar te rog, dupa ce mi-ai daramat palatul, nu-mi ridica o coliba, oferindumi-o drept louinta si apoi admirandu-ti marinimia.
Pentru alte citate de acest fel scrie pe google "la rascruce de vanturi citate"
Sper ca ti-am fost de folos :-)