| Christine a întrebat:

Cine ma ajuta si pe mine cu o lista de carti? Vreau ceva psihologic, dar nu politistbatting eyelashes

3 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Roşu şi negru-Stendhal, Război şi pace, Rătăcirile elevului Torless-Robert Musil, Crimă şi pedeapsă-F M Dostoievski, Marea, Marea-Iris Murdoch, Străinul, Ciuma-Albert Camus, Procesul, Castelul-Franz Kafka, Muntele vrăjit-Thomas Mann, În căutarea timpului pierdut-Marcel Proust, Portocala mecanică-Anthony Burgess, Foamea-Knut Hamsun, Doamna Dalloway, Valurile, Orlando, Spre far-Virginia Woolf, Igiena asasinului-Amelie Nothomb, La sud de graniţă la vest de soare-Haruki Murakami, Madam Bovary-Gustav Flaubert, Mara-Ioan Slavici, romanele din ciclul Hallipa-Hortensia Papadat Bengescu(Fecioarele despletite, Concert din muzică de Bach, Drumul ascuns, Rădăcini)

| adyth a răspuns:

Carte nu'mi vine in cap decat Betia sangelui.
da' ai vazut filmele astea: Silence of the lambs, The Cell, Requiem for a dream, Memento, etc? is bune

| Christian333 a răspuns:

Nebunii istoriei.