| HykoNNN a întrebat:

Vreau si eu o lista cu cele mai frumoase carti de citit.

Răspuns Câştigător
| mihaelaalol a răspuns:

-daca vrei carti de dragoste uite:
Panza de paianjen(Cella Serghi)
La rascruse de vanturi(Emily Bronte)
Lorelei(Ionel Teodoreanu)
Nunta in cer(Mircea Eliade)

-Daca iti plac cartile unde este combinat sf-ul cu dragostea iti recomand seriile Jurnalele Vampirilor si Cercul Secret(de L.J.Smith)
-daca iti plac cartile despre mister, secrete si alte lucruri iti recomand seria Micutele Mincinoase(cea cu carti mici/mare) de Sara Shepard
-Daca vrei numai sf, iti recomand cartiile Supernatural(de Keith.R.A De.Candico)
sper ca te-am ajutat!big grin

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| サクラ a răspuns:

Pe aripile vantului,Contele de Monte Cristo,Laleaua neagra,Alchimistul,Panza de paianjen, Cartea Mirunei, Maitreyi, Dragostea nu moare, Un veac de singuratate, Ciuleandra

| サクラ a răspuns (pentru サクラ):

Elevul Dima dintr-a7a,Invitatie la vals, Scrisoare de Dragoste, Marile sperante

| alincool22 a răspuns:

Pai cum adica "carti frumoase"ca mie mi se par frumoase cartile de groaza

| Vișinică_Costin-Virgiliu_1981 a răspuns:

Jul vern; cruciada copiilor; alice in tara copiilor; micul print; david coperfiled; singur pe lume; prietenul meu garone; coure inima de copil si cam atat

| crystynel97 a răspuns:

-Ion, de Liviu Rebreanu
-Enigma Otiliei, de G.Calinescu
-Morometii, de Marin Preda
-In vreme de razboi, de I.L Caragiale
-Moara cu noroc, de Ioan Slavici
-Baltagul, de Mihail Sadoveanu
-Print si cersetor, de Mark Twain
-Frankenstein, de Mary Shelly
-Insula misterioasa, Inconjurul lumii in 80 de zile, O calatorie spre centrul pamantului, de Jules Verne
-Intaia noapte de dragoste ultima noapte de razboi, Camil Petrescu
-Fratii Jderi, de Mihail Sadoveanu
-Moby Dick, de Herman Melville
-Balta alba, de Vasile Alecsandri
Sper sa iti placa

| mariaioanatatiana07 a răspuns:

Mie mi-a placut:Minunea -R.J Palacio de la firma Arthur