| Lorry14 a întrebat:

Cine stie cum este drumul spre pestera ialomicioara bolboci?

Răspuns Câştigător
| Denișaaabaahhșoh a răspuns:

Pe glod.
targoviste-pucioasa-fieni-pietrosita-moroieni-glod.
din glod faci stanga pe-un drum forestier. treci de sanatoriul TBC si tot mergi pana ajungi la hotel pestera.
drumul este ok. daca mergi cu elicopteru'. altfel stai potolit/a. din glod pana la pestera ai drum forestier. noroaie, gropane, surpari de drum...etc.
cu grija mare se poate ajunge si cu o masina. de preferat ceva cu garda mai mare la sol. si sa nu te prinda ploaia.

alta cale mai "umana" de ajuns la pestera ialomitei e din busteni cu telecabina. iei telecabina din busteni pana la babele si apoi de la babele la pestera

2 răspunsuri:
| iulia_9095 a răspuns:

Am fost eu in tomana cu parintii,drumul este foarte nasol, este intr-o parte padure si in celalta parte o rapa, trebuie sa urci si drumul este plin de pietre de munte...trebuie sa ai o masina buna ca sa nu ai probleme pe drum, noi am avem o masina 4X4 si tot ne-a fost cam teama pe drum, acolo este foarte frumos, dar mare grija la drum!

| danut a răspuns:

Sinaia, Teleferic, Cota 2100, drum marcat pana la pestera (vezi o harta turistica).