| aicinuehi5 a întrebat:

Cine sunt mai poetii? Turcii sau romanii?

Răspuns Câştigător
| tyana a răspuns:

Turcii sunt niste poeti realisti, viseaza si ei dar cu masura.Romanii in schimb cand pica in melancolie nu-i mai scoti.Se afunda in ea cu totul si uita de realitate.Deci e clar, romanii sunt mai poeti decat turcii.

9 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Si unii si altii; talentul nu se imparte pe natii.Fiecare popor are geniile sale.

Apache
| Apache a răspuns:

Pai sunt roman deci. logic zic romanii! daca as fi turc as zice turcii! ...habar nu am sincer ...nu am dubla cetatenie ca sa stiu si poetii turci!

| pwp a răspuns:

Romanii!love struck

| Minks a răspuns:

Mai "poetii" nu sunt niciunii.
Mai poeti ar fi romanii dupa parerea ema.

| Raiden a răspuns:

Poeti nu poetii.

| greenmile00 a răspuns:

Mama lu' stefan cel mare scoate niste rime pe cur de iti dau lacrimile laughing)

| RUMBURAK a răspuns:

De ce intrebi? ai vreo concurenta de asta sub balcon? daca tu gasesti la ei unul care a povestit mai frumos lupta de la rovine in versuri atunci ne mai gandim.pana atunci eu cu varu eminescu santem pe bloc vecine!

| Betty a răspuns:

Romaniismug

credthinking

| sephora a răspuns:

Tot romanii nostri