| Enii a întrebat:

Turcii sunt mai saraci decat romanii?
PS: Scuza`ti categoria, funda :*

Răspuns Câştigător
| MineIsLikeABridge a răspuns:

In fiecare tara sunt zone si zone, du-te in Instambul, ai sa vezi si lux si saracie lucie si la fel ca si in Romania majoritatea familiilor din Turcia castiga cat sa traiasca si poate un concediu pe an. De obicei cam tot ceea ce deosebeste Romania fata de USA, Germania etc. este mentalitate comunista (de a fura cat se poate ca trage poporu, gandirea democrata, cum este cea din alte tari este: investesc in tara si am de unde fura mai mult timp, in orice guvern gasesti hoti, numa daca esti cheor nu observi), care o sa treaca peste vreo 50 de ani, dar totusi 50 de ani este ceva...

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Au zone unde e saracie mare si zone cu sistem politic bun, oameni bogati si asa mai departe.

| FemeiaPisică a răspuns:

Nu, nu este adevărat.

| sublime89 a răspuns:

O duc putin mai bine decat noi.

| Mihaela1964 a răspuns:

Nu-s mai saraci deloc. Turcia are o tara dezvoltata cu o o economie in crestere.