| DiDi a întrebat:

Citate!

Care e citatul tau preferat?:-)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Oamenilor nu le lipseşte puterea, ci VOINŢA!" - Victor Hugo

76 răspunsuri:
| asya a răspuns:

Rădăcinile educaţiei sunt amare, dar fructele sunt dulci.(Aristotel)

| madalicious a răspuns:

Nu exista "NU POT", Dar exista "NU VREAU"! Si: E mai bine sa fii copil, caci o julitura la genunchi se vindeca mai repede decat o inima franta.

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

"E mult mai usor sa ierti un dusman, decat un prieten";"dragostea este acel lucru care-i determina pe oameni sa fie impreuna atunci cand este suficient loc";"Iarta-ti dusmanii, dar nu le uita numele!","Nu esti batran pentru ca ai trait un numar de ani, esti batran pentru ca ai dezertat de la idealul tau"

| Crisu_8081 a răspuns:

Daca dragoste nu e...hai sa facem!

| StaRmAgiC a răspuns:

Nu te face cu nimic mai MIC ca sa-ti ceri iertare. Iar cel care iarta are un suflet MARE.

E dintr-un film indian acest citat. Iar pe mine una m-a impresionat si ar fi mai multe oricum. te pup:*

| Nimeni_6547 a răspuns:

Prietenia e mana care iti sterge lacrimile cand viata te doare.

| Rukhsandra a răspuns:

"nu plange ca s-a terminat, zambeste ca a fost frumos" si "ce nu te omoara te face mai puternic"

| dyddyyyx18 a răspuns:

Never say never

| dyddyyyx18 a răspuns:

Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de pierdut, (cam asa ceva) dar imposibil de uitat.

| dyddyyyx18 a răspuns:

"Nu te pune cu un nebun; te coboara la nivelul lui, si apoi te invinge cu experienta"
"nu te pune cu un nebun; cei din jur s-ar putea sa nu faca diferenta"

| dyddyyyx18 a răspuns:

"e dureros sa nu mai fi nimic, acolo unde candva erai totul"
" indiferenta doare cel mai tare"
"daca viata iti intoarce spatele, apuc-o de fund"

| dyddyyyx18 a răspuns:

"nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangiwinking "

| BuburuzZzu` a răspuns:

Pai am mai multe
"Nu face niciodata o femeie sa planga pentru ca Dumnezeu ii numara lacrimile"

"Ce nu te doboara, te intareste"

"Ochii nevazuti se uita"

Cam atata imi aduc acum aminte

| oana1405 a răspuns:

Dragostea este ca un zâmbet, niciodata nu are valoare daca n-o daruiesti.

Inima are taine pe care nici o ratiune nu le patrunde. (Guy de Maupassant)

| LoveMusic a răspuns:

Mai multe. O să-ţi spun doar 2 acum, că e târziu şi mi-e somn big grin

1. O floare e buruiana educată.
2."Ce este greu? A te cunoaşte pe tine. Ce este uşor? A da altora sfaturi. (Thales)

| elyssa20 a răspuns:

Iubirea este arhitectul universului.
Iubirea este cea mai frumoasă muzică din partitura vieţii. Fără ea, ai fi un etern afon în corul imens al omenirii.
etc.

| 4LeafCloves a răspuns:

"Ziua de ieri e de domeniul trecutului, ziua de maine e un mister, dar ziua de azi e un dar!"
"Nu prea stiu de ce iti scriu. Simt ca am mare nevoie de o prietenie careia sa-i incredintez nimicurile ce mi se intampla. Poate ca-mi scriu chiar mie."

| Aiurita a răspuns:

"Don`t worry, be happy big grin!"
"Smile, maine poate fi mai rau! happy"

| didu48 a răspuns:

Nimic nu te poate distruge, dar te poți distruge singur

| rudragos a răspuns:

"Nu puteti cunoaste sensul vietii pana ce nu sunteti conectati la Puterea care v-a creat."-Shri Mataji.

| nimic`pentru`nimeni a răspuns:

"Tot ceea ce pot face mai bun prentru prietenul meu este sa-i raman prieten. Nu am bogatii sa-l rasplatesc..." Henry David Thoreau (1817-1862)

| Cosman a răspuns:

Cine nu are caracter nu este om, ci un lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Experienţa este numele pe care îl dau toţi greşelilor pe care le fac.

Punctualitatea e un hoţ care fură timpul.

Femeile sunt creaturi menite să fie iubite, nu înţelese.

Singura cale pentru a scăpa de tentaţie este să-i cedăm.

Copiii încep prin a-şi adora părinţii, după o vreme îi judecă şi sfârşesc prin a-i ierta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"... dar eu sarac fiind
nu am decat visurile mele
imi astern visurile la picioarele tale
paseste usor
ai sa calci pe visurile mele"
yeats

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi suntem ca un cântec, nu credeţi? Un cântec nu se poate cânta niciodată de la sfârşit spre început. Trebuie să-l cânţi totdeauna îndreptându-te spre sfârşit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In viata trebuie sa stii sa pierzi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai stiu sigur cum e exact : " Adevarul care nu are legatura cu tine nu exista. "

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata e frumoasa, Scoala NU!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viaţa o înţelegi privind înapoi, dar o trăieşti privind înainte!