| alinutza4a a întrebat:

Care este citatul vostru preferat? sau ce citate va plac? mersi mult daca se poate sa fie despre viata, enjoing life. dau funda! happy

Răspuns Câştigător
| Nightfall a răspuns:

"Every man dies. Not every man really lives." - William Wallace, Braveheart. "Toti oamenii mor. Nu toti oamenii traiesc cu adevarat."

"Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today." - James Dean. "Viseaza de parca ai trai vesnic, traieste ca si cum ai muri astazi."

"One day, your life will flash before your eyes. Make sure it's worth watching." - "Intr-o zi, iti vei privi intreaga viata trecand prin fata ochilor. Asigura-te ca merita vazuta."

"If you wait to do everything until you're sure it's right, you'll probably never do much of anything." - Win Borden. "Daca astepti sa faci totul pana cand esti sigur(a) ca e momentul potrivit, probabil nu vei face mare lucru din nimic."

"To love is to risk not being loved in return. To hope is to risk pain. To try is to risk failure, but risks must be taken because the greatest hazard in life is to risk nothing." - "Sa iubesti presupune a risca sa nu ti-se raspunda sentimentelor. Sa speri presupune a risca sa fii dezamagit(a). Sa incerci presupune a risca sa esuezi, insa riscurile trebuiesc asumate, fiindca cea mai mare greseala in viata e sa nu risti deloc."

"Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away." - "Viata nu se masoara dupa numarul de suflari pe care le avem, ci dupa momentele ce ne lasa fara suflare."

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

"Respecta si vei fi respectat!"
"Tot raul e spre bine!"
"Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!"
"Nimic nu e intamplator."
"Nu judeca! Niciodata nu se stie, cand ti se va intampla si tie."
"Totul sau nimic!"
"Lucrurile cele mai frumoase se intampla, cand te astepti cel mai putin."
"Niciodata sa nu spui niciodata!"
"Daca cauti oameni fara defecte, nu vei avea prieteni niciodata!"

| Psihiatra a răspuns:

"Devin din ce in ce mai clar si spontan in orice domeniu si ma dedic din ce in ce mai mult nevoilor fiintei mele interioare."

| Sill a răspuns:

Omnes vulnerant, ultima necat.(Toate orele ranesc, ultima ucide)
La naiba, nu mai ramane nimeni mort?(Arthas, warcraft3)
This kingdom shall fall, and from the ashes to arise a new order that will shake the very foundation of the world"(Arthas, Warcraft3)

| BaronVonBavaria a răspuns:

Buna Alina
Eu am sa zic asa 2 citate unu ii Scopul scuza mijloacele si asta il folosesc cand ma acuza cineva ca am trisat sau chesti de genu si mai am unu cand le zic lu preteni mei ca vreau sa merg in Amsterdam sau intr-un oras si ei ma intreaba ce faci acolo iar eu le rasp Nu trebuie sa ai un motiv ca sa mergi undeva.
O zi placuta in continuare BYE BYEbig grin

| FitMan a răspuns:

Be the best and f*ck the rest. Fundita?

| Ralu20 a răspuns:

"Esentele tari se tin in sticlutele mici!"

| Nasu a răspuns:

Io iti dau un sfat happy pe unde mergi profita puna pleci tongue sa nu iti para rau dupa aia