| Intelligence a întrebat:

Catre este citatul tau preferat? (spune si de cine)Cel care mi se pare cel mai adevarat si frumos sau grozav de amuzant primeste funda.P.S: sunt pasionata de citate, stiu o gramda.Acum vreau sa va vad pe voi!

12 răspunsuri:
| Ingrid16V a răspuns:

Mie imi place mult asta: "Si cand ai invatat toate raspunsurile, viata iti schimba intrebarile!" :X

| AdelinaC a răspuns:

Un dusman ocupa mai mult loc in capul tau decat un prieten in inima ta.
Avem impresia ca ceea ce facem nu este decat o picatura de apa intr-un ocean, insa oceanul nu ar mai fi ceea ce este fara acea picatura.

| positivity a răspuns:

„Nu am dat greș. Pur și simplu am descoperit 10, 000 de idei care nu funcționează." - Thomas Eddison

| Stein a răspuns:

Citat favorit :"I'm Batman" - Batman

| Elvina a răspuns:

I can resist everything except temptation, Oscar Wilde

Everybody lies, House M. D.

Fericirea n-ai s-o gasesti niciodata. In cautarea ei merita sa alergi toata viata, Vama Veche

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ciudat, si eu am pus acum cateva minute o intrebare in care ceream citate. Iti dau 2-3 care-mi plac si poate imi cauti intrebarea si imi dai si tu. Facem schimbwinking
"Talentul se faureste in tacere, iar caracterul in valtoarea vietii." - Goethe
"Vorba a fost data omului spre a-si ascunde gandurile." - Talleyrand-Perigord
"Daca e verde si se agita, e biologie. Daca miroase urat, e chimie. Daca nu functioneaza, e fizica. Daca e de neinteles e matematica. Daca n-are sens, e ori economie, oeri psihologie." -Murphy
"Infrupta-te din clipa, fiind constient ca fiecare clipa a viitorului reprezinta o clipa care piere." - Saadi
"Pasiunile sunt, in morala, ceea ce in fizica este miscarea. Miscarea creeaza, distruge, conserva, insufleteste totul, si fara ea totul este mort." - Helvetius(cu accent pe al doilea e).
Ei, pe care le stii?
Randul tau, du-te la profilul meu si cauta-mi intrebarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-am gasit un citat preferat. Ma reprezinta foarte mult.
"Atunci cand plang, scriu.Atunci cand simt ca nu pot sa merg mai departe, scriu. Atunci cand imi vine sa mor, scriu. Atunci cand aflat in cadere libera, gandurile mele nu gasesc un punct de sprijin, scriu.Atunci cand scriu, toate expresiile vietii, au numitor comun."
Gabriel Petru Baetan
Stii ce m-ar mai mai reprezenta? Un citat despre lipsa vointei. Stii vreunul.

| Unbelievable a răspuns:

Bună. Eu mă rezum doar la un citat, conform cererii tale, adică preferatul meu: "Fericirea poate fi găsită chiar și în cele mai întunecate timpuri, doar dacă cineva își amintește să aprindă lumina." (J.K.Rowling) Apropo, și eu ador citatele. O zi bună să ai!

| mizantropuldinmine a răspuns:

Floare albastra, floare albastra e totusi trist in lume!-eminescu
sunt lacrimi mai scumpe ca margaritarul -iorga
si mai era unul frumos, pe care nu mi-l mai aduc bine aminte, spus de rebreanu, cum ca daca ai credinta nu mai ai nevoie de nici o dovada ca sa crezi in dumnezeu

| flaviusss a răspuns:

Clasic : Futy nu Futi vremea p@lii trece big grin

| SSweetAAngel a răspuns:

-Viata este lucrul cel mai important din cate s-au inventat vreodata.Viata nu este ce ai trait, ci ce iti amintesti ca ai trait si cum ti-o amintesti pentru a povesti.
-Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si orbii o pot vedea.(GABRIEL GARCIA MARQUEZ)
-Success is a journey- not a destination...

| ilinca997 a răspuns:

"Just because you failed once, doesn't mean you're going to fail at everything." - Marilyn Monroe