| 11denisa11 a întrebat:

Creez origami si as vrea sa-l vand dar nu stiu unde. Ma poate ajuta cineva cu o sugestie?

2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Incearca pe Blogger. Eu am inceput cu pictura decorativa acum vreo trei ani, si acum imi merge din ce in ce mai bine, incit cred ca in curind pot face o afacere din asta. Poti vedea ce fac eu pe www.picturadecorativapepereti.blogspot.com Daca nu ai cont de Gmail, fa-ti, si iti poti face un blog al tau in care sa prezinti origami. Si, daca pui cuvintele cheie bine gindite, s-ar putea ca sa apari si in primele cautari ale Google (Blogger e un serviciu al Google, si de aceea se intimpla asta). Eu am reusit cu asta sa ajung la unele cautari in primele trei locuri de pe Google, pe cind altii dau bani grei pentru asta (se numeste optimizare web, sau mai pe scurt, SEO). Tu creaza, posteaza, da linkul peste tot pentru a fi cunoscuta, si rezultatele vor aparea, in saptamini sau luni.

| blackcat99 a răspuns:

Fa-ti cont pe Okazii.ro si incearca acolo. Sa stii ca mai sunt inca colectionari de origami. Bye!