| DianaIonita a întrebat:

Cu vopselele in ulei se poate picta si sticla?

Răspuns Câştigător
| misuh a răspuns:

Daca vrei sa vopsesti o suprafata din lemn, sticla sau metal, din interior sau exterior, poti opta pentru o vopsea pe baza de ulei.

Citeste mai mult pe: http://casa.acasa.ro/......14829.html

12 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Se poate picta pe geam -din sticlă-, dar sticla se sparge și nu este indicat să pictezi pe sticlă.

| Holocaust a răspuns:

Da.Merge pe lemn, sticlă, metal...

| AndressAndreea a răspuns:

Da! Eu am incercat! Cel mai recomandat este sa folosesi sticla - oglinda, pentru efect, dar este ok si cea normala.

| NuAmGasitUnNume a răspuns:

De asta sunt facute cele in ulei! dar ca sa ai desene buna prima dataa unge sticla cu usturoi!

| AndreeeexD a răspuns:

Da poti! Fac cursuri de pictura pe sticla si folosesc des acuarele in ulei! Succes!

| gaby140 a răspuns:

Nu!

| ByByLoVe a răspuns:

Da iese minunatbig grin

| CorinaD a răspuns:

Se poate. Singurul impediment este faptul ca se usuca mai greu, dar efectele sunt foarte faine.

| melisa83300_1533 a răspuns:

Da, desigur ca se poate!

| DorinHV a răspuns:

Sincer ti-ar sugera ca pe sticla sa folosesti vopsele acrilice. Pentru ca se lucreaza mai usor cu ele si stii mai bine si cand sa le pui pe sticla happy

| R3mYx a răspuns:

Cred ca da thinking
Eu te'as sfatui sa incerciwinking!

| Biia02 a răspuns:

Da, se poate!