| d33ajustme a întrebat:

~ Se poate picta pe sticla cu culori de ulei? daca argumentezi dau funda :] ~

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Se poate, citeste aici :
http://www.lucrudemana.com/t157p15-picturi-pe-sticla

| d33ajustme explică (pentru zdrangoi):

Pff... am incercat chiar azi. si nu se mai usca uleiul. Am ncercat sa il usc si cu fenu dar nimic s a trebuit sa sterg pctura :[

| d33ajustme explică (pentru zdrangoi):

Pff... am incercat chiar azi. si nu se mai usca uleiul. Am incercat sa il usc si cu fenu dar nimic s a trebuit sa sterg pctura :[

4 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Nu prea cred.
Culorile ulei sunt pentru pictura pe pânză.
Culorile acrilice şi guache-ele sunt recomandate pentru pictura pe sticlă, dacă vrei.

Pa, pa!

| andreeamarriaa a răspuns:

Nu,deoarece culorile de ulei se pot folosi doar pe panzabig grin