| AnonimFaraPereche a întrebat:

Cum ati invatat germana?
Trebuie sa o stiu la nivel destul de mare incat sa locuiesc in Germania.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pregatire e cea mai buna si rapida varianta.

| MihaelaDart a răspuns:

Direct din Germania am învățat-o la cursurile de integrare la VHS timp de 10 luni. Comunic atât cât sama descurc, mai mult nici nu mai am nevoie.

| AnonimFaraPereche explică (pentru MihaelaDart):

Ce e VHS?
Si unde in Germania?

| MihaelaDart a răspuns (pentru AnonimFaraPereche):

O instituție unde se țin cursuri de lb germana, VHS e prescurtarea de la Volkshochshule și este în orice oraș din Germania. Eu sunt în Lüdenscheid și aici am urmat cursurile.

| RAY a răspuns:

Daca vrei putem vorbi in deutsche, asa se invata vorbind

| iamprettybored a răspuns:

Eu am învățat germana de mică fiindcă părinții m-au dat la școală cu limba de predare germana, am învățat germana ca limbă maternă, începând cu grădinița și până acum.
Găsește un meditator.
Citește cărți in germană
Achiziționează un manual de germană pentru începători
Uită-te pe Youtube la lecții de germană
Uită-te la filme/asculta muzică in germană

Trimite-mi mesaj dacă mai ai nevoie de ajutor! Știu germana destul de bine.