| Keridaa a întrebat:

Cum concepeti fericirea?

Răspuns Câştigător
| Ana213 a răspuns:

Prin iubire altfel nu exista fericire pura.
Tot ce e material si pamantesc` putrezeste, moare se invechesti. sentimentu in sine e divin e ceva intre doua suflete iubirea= fericire pentru mine.

12 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Fericirea este implinirea propriei fiinte. Desavarsirea ei. Pentru fiecare, fericirea are alt chip. Principalul este sa avem sansa de a o atinge si de a ne bucura de ea. Fiecare scop atins in viata este un moment de fericire. Fiecare clipa de armonie pe care o traiesti. Fericirea este implinirea sufletului. A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect. Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni. Inseamna ca iubirea s-a nascut si salasluieste in inima ta.

| LuS[z] a răspuns:

Fericirea un sentiment efemer care iti da anumite senzatii de placere

| Cryssy a răspuns:

Fericirea... E greu sa descrii in cuvinte fericirea. Pentru fiecare persoana in parte fericirea arata altfel. Pentru mine fericirea inseamna iubire, sa iubesc si sa fiu iubita. Asta inseamna pentru mine fericire si avand parte de iubire in viata mea sunt fericita!
Iti doresc si tie sa ai parte de foarte multa iubire in viata ta si sa fii fercita! Numai bine!

| daniDeeDee a răspuns:

Nu concep fericirea fara ea...

nu voi fi niciodata fericit.straight face sad

| DerHimmelSollWarten a răspuns:

Fericirea pentru mine inseamna sa fiu acasa alaturi de cei dragi mie, sa imi dea Dumnezeu sanatate si putere de munca sa imi pot asigura traiul, sa am strictul necesar. Poate pe viitor la fericirea mea vor contribui si vreo doi copii frumosi...

| IuliaAle a răspuns:

Fericirea este iubire. Iar iubirea este...ca si cand ai asculta o melodie, care iti place. Incepi sa o fredonezi. Desi melodia se auzea din alta camera, chiar daca s'ar inchide usa, chiar daca ar trece pe langa tine un tren zgomotos, tu tot ai auzi'o, tot o sa o canti. probabil nu o vei mai asculta o buna perioada de timp, dar cand o vei reauzi, iti vei da seama ca inca ii amintesti versurile si ca o canti cu la fel de multa placere ca si prima oara... Iubirea nu o uiti, deoarece, daca uiti iubirea, uiti si fericirea, care este atat de vitala pentru bunastarea psihicului uman. happy

| sorin a răspuns:

Prin drogoste si iubire, si atingerea celor mai inalte varfuri, intelegi tuhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fericire=implinirehappyceea ce te-ar face pe tine fericita nu m-ar putea face si pe mine si inversbig grindeci implinirea +fericirehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu pot s-o concep.Intr-un fel prefer sa cred ca fericirea a doi oameni m-au conceput.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt mine fericire inseamna sa imi fie bine, sa am liniste, casa plina, prietenii aproape...

| emanuelf a răspuns:

Citeste articolul acesta, poate iti da un raspuns: http://director-articole.net/......n-fericre/

| nelly_3965 a răspuns:

Asa, ca pe o stare de bucurie suprema si de implinire sufleteasca.
Aceasta stare nu e permanenta fiindca e influientata de diferiti factori externi. In clipele de fericire de multe ori ne ascundem, parca ne temem sa fim fericiti sau ne protejam de invidia celor din jur. Am citit undeva un lucru interesant care mi-a dat de gindit: ''Oamenii te iarta daca faci crime, dar nu te iarta daca esti fericit.''