| Keridaa a întrebat:

Cum definiti termenul "prietenie adevarata"?

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

"Prietenul adevarat este persoana care imparte cu tine singuratatea, tristetea, dar si bucuria si fericirea."

6 răspunsuri:
| andalu a răspuns:

Legatura intre persoane care sunt aproape una de cealalta atat la bine cat si la rau, care se pot bizui una pe cealalta, care manifesta multa empatie una fata de cealalta; legatura unde nu exista nicio urma de neincredere sau invidie

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Prietenia adevarata e ceva la care multi viseaza dar putini o pot avea. Un prieten adevarat nu te paraseste la greu, te sprijina neconditionat, iti spune unde gresesti, este mereu alaturi de tine, iti da sfaturi. E greu de gasit dar si mai greu de pastrat.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Pentru mine e simplu: O relaţie în care există şi sentimente pozitive, nu doar o simplă relaţie de simpatie între doi oameni.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot happynu am prieteni adevarati si nici nu am avut)

Răspuns utilizator avertizat
| M_5636 a răspuns:

Ma cunosc foarte bine pe mine si imi este de ajuns sa nu cred in prieteni adevarati. Cel mai bun prietene este cu siguranta mama.