| fatarea191 a întrebat:

Cum e la teatru?

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Foarte frumos, vezi sceneta pe viu.
Pa, pa.

| Sadop a răspuns:

Interesant.
Succes si vizionare placuta!

| Weider a răspuns:

Sa devii actor de teatru, sau sa vizitezi?

| fatarea191 explică (pentru Weider):

Si sa vizitez, imi doresc sa devin actrita dar nu stiu daca am talent.

| Weider a răspuns (pentru fatarea191):

Poti sa incerci sa vezi daca ai talent, da iti spun ca e greu la teatru, pentru ca totul e direct, trebuie sa faci totul corect fara greseli, la filme e mai lejer putin, ca daca faci o greseala poti sa o refaci. Chiar daca nu stii ca ai talent la teatru poti obtine acel talent daca te tii de teatru si te antrenezi, nu merita sa stai pe loc si sa ramai cu gandul asta in cap "oare o sa fiu buna la actorie?", deci du-te, nu pierzi nimic, asa macar stii cum e si ce vrei sa faci cu adevarat.

| fatarea191 explică (pentru Weider):

Pai vreau sa termin un liceu de filo apoi sa incerc sa intru la o facultatede actorie.Sa ma duc acum la un liceu de arte nu am cum, eu sunt dintru sat din oltenia si merg la liceu intr-un oras din apropiere si nu e cu liceu de arte si de estea.Nu imi e neaparat la teatru, iubesc actoria si viata actorilor, mai ales pe FLORIN PIERSIC.Il ador cum vorbeste as vrea sa imi gasesc o persoana ca el.

| Weider a răspuns (pentru fatarea191):

Sa faci ceea ce doresti poti sa si obtii doar sa faci acel lucru, nimic nu ar trebui sa te implice sa faci asta. Iti spun sa incerci, dupa aia iti vei da seama cum e, nu doar din vorbe.

| Leocerba a răspuns (pentru fatarea191):

Si dai la teatru pentru Florin Piersic, zici? Adica faci cativa ani cascadorie? Si crezi ca Piersic o sa stie ca tu te opintesti sa sari la trambulina si sa faci piruete in aer pentru el?
Te apuci de dans clasic, coregrafie si balet?
Inveti cativa ani estetica si faci istoria universala a teatrului ca sa-ti gasesti o persoana ca Piersic? Crezi ca parcurgand manualele alea vei gasi o persoana ca el?
Intri in sesiuni iarna si vara cate o luna-doua in care se repeta de la 10 dimineata uneori pana dupa 12 noaptea? Pentru ca-l adori pe Piersic?

Si dupa aia?


| mariumarius a răspuns:

Liniste dupa ce incepe piesa.

| Mădălina279 a răspuns:

Este frumos, eu am mers la teatrul Dramatic din Galati. si mi-a placut extrem de mult. happy

| Loredana_Lory_1998 a răspuns:

Depinde de teatru in general frumos

Întrebări similare