| Marius0709 a întrebat:

Cum este si cum a fost vazuta Familia Regala in Romania?

3 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Cum este și cum a fost văzută Familia Regala în Romania?==În toate felurile și fiecare va avea opinia sa.
În general, este privită cu foarte multă silă, de cei care au ceva cunoștințe de istorie adevărată!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca toti romanii...winking

| Fabulistul a răspuns:

Unii il considera pe regele Mihai ca fiind un tradator si un las. Poate fiindca prin abdicarea lui ne-a lasat amanet comunistilor. Bunicul meu a fost stationat pe undeva pe la granita cu Bulgaria prin '44 impreuna cu un regiment nemtesc. Apoi peste noapte a venit decretul cum ca nemtii nu ne mai sunt aliati. Imagineaza-ti putin cum e sa stai si sa mananci cu un om la aceeasi masa, doar ca a doua zi sa fi obligat sa indrepti arma spre el. Germania n-a uitat actul acela de tradare nici pana in ziua de azi.