| ElenaMaria1 a întrebat:

Cum este vazut Alexandru Ioan Cuza in literatura? Si ce opere au fost scrise despre el? funda.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Mai mult decât atât nu știu: http://povesti-si-povestiri.blogspot.com/......-cuza.html

4 răspunsuri:
| Nuvăsufăr a răspuns:

Mă cap de ploşniţă a fost un mare domnitor a României nu un scriitor. Vai de steaua ta...

| ElenaMaria1 explică (pentru Nuvăsufăr):

Cap de plosnita ai tu rolling on the floor nu mi-ai inteles intrebarea! nu am intrebat ce opere a scris el ci am intrebat ce opere au fost scrise despre el si cum l-au vazut autorii (bun/rau viteaza/las etc.)

| Nuvăsufăr a răspuns:

Http://www.lmgtfy.com/? q=opere+scrise+despre+alexandru+ioan+cuza

| ElenaMaria1 explică (pentru Nuvăsufăr):

Nu am gasit ce vreau eu pe google!