| ana_4658 a întrebat:

Cum se face media cu tot cu teza?

Răspuns Câştigător
| AnutsaaAnnA a răspuns:

Mai intai faci media notelor din oral aproi o unmultesti cu trei aduni teza si imparti la patru

6 răspunsuri:
| Oxanna a răspuns:

Luam a, b, c, d [spre exemplu 4] notele... avem
a+b+c+d : 4 + nota din teza : 4 = media

| ѕოiℓε01 a răspuns:

1.se face media notelor pe care le ai in catalog.
2.Aceasta medie se inmulteste cu 3.
3. Dupa ce ai facut inmultirea la rezultat se aduna cu nota de la teza.
4 Ultimul pas este sa imparti rezultatul ce ti-a dat la 4.

| AlecSa_5470 a răspuns:

Salut! Pai eu stiu ca se face :

1. Faci media notelor pe care le ai (in afara de cele de la teza)
2. Le inmultesti cu 3
3.Aduni teza
4. Apoi imparti totul la 4

Sper sa iti iasa o medie cat mai marewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ana, in primul rand, trebuie sa iti calculezi suma notelor tale, (in afara de teza) si sa le inmultesti cu 3.(pentru ca media in afara de teza, se face de 3 ori)... apoi, aduni si nota de pe teza pe care ai dat-o, si o aduni la suma.Rezultatul obtinut in imparti la 4.ANA! SPER SA AUZIM CA MEDIA TA FINALA ESTE 10*!

| Alexandraaaaa2696 a răspuns:

Buna. 3 ori medie oral + teza supra 4.winking Pa-pa:*.

| Avril_2123 a răspuns:

Buna happy pai faci media notelor din orar apoi inmultesti cu 3 aduni teza si imparti la 4.