| superbytza a întrebat:

Cum se numește Barba aceea a Faraonilor?
Am căutat cam tot pe Google si nu am găsit nimic câte sa ma ducă la numele barbii faraonilor.
Fundaa!

Răspuns Câştigător
| Miau1617 a răspuns:

Gabi,dacă nu stii si raspunzi doar sa te dai tu cine stie cine, nu mai raspunde. Poate ii trebuie pentru o temă ceva.

2 răspunsuri:
| Gabiwebkinz a răspuns:

Salut! As vrea sa iti zic asta sper sa nu te superi dar e o intrebare fara rost, scuze daca te-am jignit dar serios? Cum se numeste Barba Faraonilor?

| superbytza explică:

Am aflat: se numește RAEVA (raevă) cred..era făcută din par de capra si era purtată de faraoni si femei Faraon la ocazii speciale.