| bumbacica a întrebat:

Cum se obtine culoarea ocru?

Răspuns Câştigător
| XxSweetDreamxX a răspuns:

Galbenul ocru este o culoare extrem de complexa cu multiple valente si subtilitati.

Undeva la granita dintre galben, verde si siena, ocrul este o culoare calda, molateca, vegetala, cu efecte pozitive si calmante.

3 răspunsuri:
| XxSweetDreamxX a răspuns:

Galbenul ocru este o culoare extrem de complexa cu multiple valente si subtilitati.
Sper ca te-am ajutat

Undeva la granita dintre galben, verde si siena, ocrul este o culoare calda, molateca, vegetala, cu efecte pozitive si calmante.

| Fllorentina a răspuns:

Eu folosesc maro si mai multl alb:d